Спеціальні потреби

Актуально

У США загострюється проблема бездомності
В США збільшується кількість бездомних родин. Таких людей стає дедалі більше і в районі столичного Вашингтона. Протягом останнього року кількість бездомних тут зросла на 15 відсотків, і такий зріст є найбільшим за багато років.

Серед бездомних найбільше помітні немолоді одинокі чоловіки і жінки, що відмовляються жити у притулках. Вони проводять дні в парках і на вулицях.

Однак є і бездомні, які не втратили звичного ритму життя. Мати-одиначка Моніка Вокер, як і багато інших мам, забирає своїх дітей зі школи. Втім, її родина належить до дедалі більшої групи бездомних. Моніка та четверо її дітей є бездомними вже два роки:

«Мені не було куди подітись, тож мене назвали бездомною. Я потребувала допомоги і я знала, що потребую її».

У 2007 році Моніка втратила роботу та житло через уживання наркотиків. Тепер вона тимчасово мешкає в комплексі «Громада надії»:

«Я маю щось, що можу назвати своїм. Хоча це тимчасовий притулок, але я можу сказати дітям «ходімо додому».

Місцева неурядова організація також допомогла Моніці з лікуванням від наркоманії. Невдовзі родина переїде до власної хати у Вашингтоні. Моніка каже, що цей дуже важливий крок для неї.

«У звичайному притулку витрачаєш гроші просто так, живеш з дня на день. А ця програма допомагає тобі жити незалежно і вчить ощадити гроші».

Келлі Свіні-Макшейн є виконавчим директором «Громади надії». За її словами, ще 200-300 родин стоять на черзі на вселення в комплекс. Реальною проблемою – каже вона – є знайти їм постійне житло:

«Коли вони живуть у цих квартирах, їм легше надавати допомогу – чи то з проблем із здоров’ям, чи з проблем їх дітей з навчанням, чи то з алкоголізмом чи наркоманією. Але тут краще надавати допомогу, ніж в звичайних притулках».

Майкл О’Рурк є виконавчим директором Коаліції для бездомних і керує притулком у вірджинському передмісті Вашингтона, де кількість бездомних родин зросла на 25 відсотків. Тут є десять квартир, а місцева організація також допомагає жителям вчитись самостійному життю. Він говорить:

«Існує програма, де орендна плата субсидована впродовж двох років, і родини дістають можливість заощадити гроші та розвивати навички самостійного життя, підприємництва, здобувають освіту, щоби перейти до незалежного життя».

У Вашингтоні колишня бездомна Донна Метьюз вважається взірцем успіху. Разом з сином Джайленом вона тепер мешкає в трикімнатній квартирі, субсидованій місцевою організацією:

«Я зуміла накопичити гроші, мій син вчиться в приватній школі. Я маю дах над головою і їжу в холодильнику. Як на мене, то це палац, мій і мого сина».

Донна каже, що вона на порозі нового життя. У вересні вона планує йти вчитись. Вона каже, що більше ніколи не допустить, щоб стати бездомною.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG