Актуально
У США загострюється проблема бездомності
В США збільшується кількість бездомних родин. Таких людей стає дедалі більше і в районі столичного Вашингтона. Протягом останнього року кількість бездомних тут зросла на 15 відсотків, і такий зріст є найбільшим за багато років.
Серед бездомних найбільше помітні немолоді одинокі чоловіки і жінки, що відмовляються жити у притулках. Вони проводять дні в парках і на вулицях.
Однак є і бездомні, які не втратили звичного ритму життя. Мати-одиначка Моніка Вокер, як і багато інших мам, забирає своїх дітей зі школи. Втім, її родина належить до дедалі більшої групи бездомних. Моніка та четверо її дітей є бездомними вже два роки:
«Мені не було куди подітись, тож мене назвали бездомною. Я потребувала допомоги і я знала, що потребую її».
У 2007 році Моніка втратила роботу та житло через уживання наркотиків. Тепер вона тимчасово мешкає в комплексі «Громада надії»:
«Я маю щось, що можу назвати своїм. Хоча це тимчасовий притулок, але я можу сказати дітям «ходімо додому».
Місцева неурядова організація також допомогла Моніці з лікуванням від наркоманії. Невдовзі родина переїде до власної хати у Вашингтоні. Моніка каже, що цей дуже важливий крок для неї.
«У звичайному притулку витрачаєш гроші просто так, живеш з дня на день. А ця програма допомагає тобі жити незалежно і вчить ощадити гроші».
Келлі Свіні-Макшейн є виконавчим директором «Громади надії». За її словами, ще 200-300 родин стоять на черзі на вселення в комплекс. Реальною проблемою – каже вона – є знайти їм постійне житло:
«Коли вони живуть у цих квартирах, їм легше надавати допомогу – чи то з проблем із здоров’ям, чи з проблем їх дітей з навчанням, чи то з алкоголізмом чи наркоманією. Але тут краще надавати допомогу, ніж в звичайних притулках».
Майкл О’Рурк є виконавчим директором Коаліції для бездомних і керує притулком у вірджинському передмісті Вашингтона, де кількість бездомних родин зросла на 25 відсотків. Тут є десять квартир, а місцева організація також допомагає жителям вчитись самостійному життю. Він говорить:
«Існує програма, де орендна плата субсидована впродовж двох років, і родини дістають можливість заощадити гроші та розвивати навички самостійного життя, підприємництва, здобувають освіту, щоби перейти до незалежного життя».
У Вашингтоні колишня бездомна Донна Метьюз вважається взірцем успіху. Разом з сином Джайленом вона тепер мешкає в трикімнатній квартирі, субсидованій місцевою організацією:
«Я зуміла накопичити гроші, мій син вчиться в приватній школі. Я маю дах над головою і їжу в холодильнику. Як на мене, то це палац, мій і мого сина».
Донна каже, що вона на порозі нового життя. У вересні вона планує йти вчитись. Вона каже, що більше ніколи не допустить, щоб стати бездомною.
Всі новини дня
США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.
«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.
Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак
За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».
У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.
Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.
«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.
Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак
На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.
«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».
Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.
Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.
Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
Форум