Спеціальні потреби

Актуально

Кремль виступив з різкою критикою на адресу Києва

Російська Федерація тимчасово утримається від направлення новопризначеного посла Михайла Зурабова до України. Про таке рішення повідомив російський Президент Дмитро Медведєв в оприлюдненому сьогодні відеозверненні. Цей крок російський лідер пояснив незадоволенням політикою, яку проводить українська влада.

На офіційній Інтернет сторінці Кремля опублікований текст звернення пана Медведєва до Віктора Ющенка, в якому він перераховує претензії до української сторони. Більшість із них озвучувалися і раніше – це й постачання зброї Грузії, курс на вступ країни в НАТО, неврахування російських позицій в енергетичній сфері, порушення майнових прав російських інвесторів в Україні, неправильне на думку Кремля трактування історичних подій, перешкоджання діяльності Чорноморського флоту РФ в Криму та втручання в діяльність православної церкви.

Окремо Дмитро Медведєв згадав про дипломатичний конфлікт між двома державами. Рішення української влади вислати двох російських дипломатів він назвав безпрецедентним на території пострадянських країн і знову відкинув всі звинувачення на їхню адресу. Рівень нинішніх стосунків між країнами Медведєв називає «безпрецедентно низьким», а позицію українського керівництва «відверто антиросійською». На думку Кремля, міждержавні відносини протягом останнього року деградують, а напруженість почала «зашкалювати».

У відеозверенні російський президент говорить про рішення відтермінувати приїзд нового посла в Україну на невизначений термін. Враховуючи різкий тон звинувачень Кремля, очевидно, керівник диппредставництва може не з'явитися до закінчення повноважень Віктора Ющенка. У зверненні недвозначно підкреслюється, що РФ втратила надію на покращення міждержавних стосунків із Києвом за нинішнього президента і сподівається на вибудовування нових відносин із його наступником. Саме на Віктора Ющенка пан Медведєв покладає відповідальність за відхід від принципів партнерства.

Оглядачі не виключають, що заява російського лідера може стати прелюдією для оголошення Кремлем економічних та військово-політичних санкцій щодо України. Російське керівництво попереджало про їх підготовку у відповідь на небажання Києва припинити постачання зброї Тбілісі. В Україні припускають, що різка заява пана Медведєва та можливе подальше загострення стосунків Києва і Москви матиме вплив на внутрішньополітичну ситуацію в Україні напередодні початку президентської кампанії.

Всі новини дня

«Дивовижний прогрес» або «невдале лідерство»: очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео

Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Двоє українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, врятовані - посол України

Наслідки землетрусу в Туреччині, Хатай. 7 лютого, 2023. REUTERS/Umit Bektas

Двох громадян України, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай унаслідок землетрусу, було врятовано з-під руїн будинку. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.

В інтерв'ю Українській службі Голосу Америки посол заявив, що також у посольства є інформація про 4 поранених українців, у них легкі травми та вони не потребують медичної допомоги. “Нам вдалося встановити контакт із 38 громадянами, яких розшукували родичі, зараз ще продовжується пошук контактів із 19 українцями, які, за наявною інформацією, перебували в зоні цього стихійного лиха”, - повідомив посол.

Василь Боднар розповів, що команда рятувальників з України уже у вівторок має прибути до Туреччини, також Київ надає Анкарі гуманітарну допомогу: “Вилетіли два літаки, один із них - медичний. Загалом 87 спеціалістів, рятувальників високого класу, які мають досвід проведення рятувальних робіт саме в міських умовах, частина з них вилетіла вже цими літаками. Виліт відбувся, і сьогодні літаки будуть у Туреччині. А також рухається автоколона спеціальної техніки, яка вже перейшла через кордон України… Наші експерти прибувають на своїй техніці й будуть займатися розбором завалів і допомогою постраждалим саме там на місці”.

За словами посла, термінова допомога рятувальників є критично важливою, адже наразі є шанс дістати живими людей з-під завалів. Василь Боднар розповів, що наразі в зонах лиха також є велика потреба у продуктах харчування, теплому одязі, адже більшість людей залишаються на постраждалих територіях. “Я поки не бачив хвилі евакуації, евакуюють переважно поранених та тих, хто потребує спеціальної допомоги, чи дітей, які лишилися без батьків, тому що більшість родин сподіваються, що знайдуть своїх рідних, і розташовуються там. Військо розкидає палаткове містечко, формують тимчасове житло”, - заявив Боднар.

Працівники посольства України, яке розташоване в Анкарі, теж відчули наслідки землетрусу: “Під час найбільшого піку поштовхів ми відчували певний рух посуду, але жодних евакуацій ніхто не проводить, цей регіон не є під загрозою.”

За словами посла, наразі до допомоги Туреччині вже долучилися близько 70 країн.

Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 7200 тисяч. Відомо про принаймні 5200 загиблих у Туреччині та 1800 - у Сирії. Понад 8 тисяч людей вдалось врятувати з-під завалів у Туреччині. Пошукові роботи тривають, й кількість знайдених загиблих постійно зростає.

Історія українки Ірини Монастирної, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому. Відео

У США щороку зникає безвісти понад півмільйона людей, - це дані спеціалізованого порталу NamUS. На сьогодні невідомими лишаються місцезнаходження і доля майже 20 000 мешканців США. Серед них - українка Ірина Монастирна, яка зникла в Нью-Йорку майже 18 років тому.

Більше

XS
SM
MD
LG