Спеціальні потреби

Актуально

Екосистемам у США загрожує чужорідна флора і фауна
Рослини та тварини, які потрапляють до Сполучених Штатів нелегально, можуть заподіяти значну шкоду місцевим екосистемам і тим самим економіці країни.

На боротьбу з чужорідними видами тварин США витрачають мільярди доларів щороку. Частина з них йде на боротьбу з нутріями в затоці Чесапік.

Останні сім років Маріо Юсі провів у районі болотистих вод затоки Чесапік, намагаючись обмежити розповсюдження одного з найбільш агресивних видів чужорідних тварин у США – нутрії. Зі своїм партнером Майком Вулсордом вони скрізь наставили пастки.

Протягом останнього десятиліття було знищено близько 15 тисяч нутрій на території у понад шість тисяч гектарів. Але фахівці кажуть, що пройдуть роки перш, ніж нутрію буде повністю знищено. Біолог Стів Кендрот, який відповідає за програму охорони диких тварин Міністерства сільського господарства США, говорить:

«Це програма з повного знищення. Ми не намагаємося ловити та кудись переселяти ці тварини, тому що, на жаль, місця для них немає».

До заповідника в затоці Чесапік нутрія вперше потрапила у тридцятих роках минулого століття. Тварин завезли з Південної Америки для розведення на фермах заради їхнього хутра. Але деякі з нутрій з неволі втекли та почали активно розмножуватися на болотах. Доросла нутрія важить до чотирнадцяти кілограмів та не має природних хижаків в цій місцевості. Нутрії риють нори та підгризають корені рослин на болотах. Ден Мерфі, відповідальний за знищення нутрії в заповіднику, каже, що цей гризун перетворився на основну загрозу болотистим водам затоки Чесапік. Він каже, що там, де колись були болотисті води повні рослин, нині лише залишились води. Все знищили нутрії.

Мерфі каже, що зростання рівня води в океані, зміна клімату та нутрія разом відповідальні за знищення понад 20 тисяч гектарів болотистих вод у цьому регіоні. І втрачено не лише осокір. Болотисті води – багаті екосистеми, де плодиться чимало видів риб та птахів. Раніше продовженням боліт були дрімучі ліси. Але корені цих дерев, які потрапили у прямий контакт з солоною водою океану, ледве жевріють. Болотисті води формують прибережну лінію, яка захищає узбережжя від штормів та ерозії. Її знищення матиме ефект доміно на місцеву флору та фауну. Із цього регіону в затоці Чесапік нутрія розповсюдилася у 16 штатів та завдала величезної шкоди екології США.

Розповідає Леопольдо Міранда зі Служби рибного та мисливського господарства США:

«Ця шкода оцінюється в понад двісті мільйонів доларів США і зараз ми витрачаємо близько півтора мільйона доларів на зусилля зі знищення нутрії».

І нутрія в цьому відношенні не унікальна. Близько п’ятдесяти тисяч чужорідних рослин та тварин плодяться по всій території США. Шкода, яку вони наносять, оцінюється в майже сто 20 мільярдів доларів щороку. Вони потрапляють до Сполучених Штатів зі всього світу. Або легально – в якості екзотичних домашніх тварин, які потім втікають від своїх господарів – або нелегально – у вантажних відсіках літаків та пароплавів. Один з них – бірманський пітон, завезений у якості домашнього улюбленця – не на жарт розлютив американського сенатора-демократа Біла Нельсона, який говорить:

«Ця змія розплодилася до понад 150 екземплярів у національному парку у Флориді».

Протягом останніх 10 років бірманський пітон, який виростає до п’яти метрів у довжину, атакував кілька людей, вбивши семеро з них. Сенатор Нельсон закликає до змін у законодавстві, щоб контролювати ці та інші види чужорідних тварин, які не мають природних хижаків.

«Все, що знає змія, яка походить з Бірми, так це те, що їй подобається вологий, теплий клімат. Це не обмежується лише південною чистиною флоридського півострова. Якщо ця змія продовжуватиме розмножуватися, то ви її побачите на всій території півдня Сполучених Штатів».

Під час слухань у Конгресі з питання чужорідних тварин експерти погодилися, що деякі з них перетнули поріг, за яким їх вже неможливо повністю знищити. І поки конгресмени та експерти розмірковують, що робити, ендогенні види тварин та птахів, як, наприклад, білоголовий орел, ледве виживають у конкуренції з чужаками.

Всі новини дня

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

80 сенаторів закликали Байдена пришвидшити схвалення заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО 

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі виступає під час голосування за Закон Build Back Better на залі Палати представників у Капітолії США у Вашингтоні, округ Колумбія, 19 листопада 2021 року. Фото Джима Ватсона / AFP

Група із понад 80 сенаторів США від обох партій закликали президента Джо Байдена пришвидшити схвалення заявок Фінляндії та Швеції на членство в НАТО. Відповідного листа вони надіслали до Білого дому.

Очолили ініціативу сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін та сенатор-республіканець Том Тілліс.

“Розширення членства зміцнить військовий і дипломатичний потенціал НАТО, коли Росія загрожує глобальній безпеці своїм вторгненням в Україну”, - написала у Твітері сенаторка Шагін.

“У Сенаті є велика двопартійна підтримка заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО. Саме тому сенаторка Шагін і я очолили зусилля, щоб закликати президента Байдена прискорити подання їхніх заявок на членство в НАТО”, - зазначив на своїй Твітер-сторінці сенатор від Республіканської партії Том Тілліс.

Законодавці офіційно висловили згоду на розширення НАТО та зобов’язалися співпрацювати з Білим домом та свої колегами у Сенаті, щоб забезпечити швидкий розгляд та затвердження заявок Фінляндії та Швеції.

«Як показало неспровоковане вторгнення Росії в Україну, НАТО разом із нашими демократичними партнерами у всьому світі є як ніколи єдине у протистоянні незаконним актам війни, які проводить президент Путін. Розширення НАТО за рахунок включення Фінляндії та Швеції дасть чіткий сигнал Володимиру Путіну та будь-якому лідеру, який спробує піти його шляхом, що вільний світ готовий захищати свої цінності та суверенітет. Ми також продовжимо підтримувати політику відкритих дверей НАТО, яка підтверджує, що нові члени вітаються до Альянсу", - написали в листі законодавці США.

У листі сенатори також зазначили: “Якщо ці два союзники зіткнуться з погрозами або актами агресії через їхнє потенційне приєднання до альянсу, Сполучені Штати повинні надати їм нашу повну підтримку”.

Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на членство в НАТО в середу, 18 травня. Очікується, що процес схвалення їхніх заявок може тривати кілька тижнів. У разі згоди представників усіх 30-ти країн-членів НАТО, має відбутися підписання протоколу про вступ.

Далі країни альянсу повинні ратифікувати документи. Наразі лише Туреччина висловила застереження щодо прийому цих двох країн в НАТО.

Більше

XS
SM
MD
LG