Спеціальні потреби

Актуально

Медведєв призначив Зурабова послом Росії в Україні

Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав указ про призначення Михайла Зурабова надзвичайним і повноважним послом РФ в Україні. Про це повідомила у четвер прес-служба Кремля.

У цій новині дехто в Україні побачив ознаку того, що російський президент – який напередодні оголосив про своє рішення відкласти направлення в Україну нового посла – готовий «змінити гнів на милість». «Медведєв після листа Ющенка передумав про посла», -- вважає, зокрема, популярне Інтернет-видання «Українська правда».

Що означає сьогоднішній Указ президента Медведєва і чи справді може йтися про послаблення жорсткої позиції Кремля стосовно України? На це запитання «Голосу Америки» відповіли експерти Олексій Гарань та Михайло Погребинський.

Олексій Гарань, професор політології Києво-Могилянської академії:
«Я не думаю, що лист Ющенка міг спонукати Медведєва «передумати». Хоча відповідь Ющенка була гідною, виваженою і мудрою. Український президент не дав себе втягнути в полеміку за принципом «сам дурень», не пішов шляхом ескалації конфлікту. Це зважена відповідь, з доброю аргументацією, причому з посиланням не тільки на українську позицію, а й на позицію міжнародного співтовариства».

«Стосовно ж указу про призначення посла… Появу цього указу я пояснив би прагненням російського президента «підретушувати» свій образ. Адже Медведєв з його антиукраїнською заявою – яка була розміщена ще й на відеоблозі, що надало їй особливої демонстративності – перейшов рамки нормальної дипломатичної практики. Заява була дуже жорстка, повчальна, і це було дійсно втручання у внутрішні справи України. Цим російський президент знижував свій рейтинг і авторитет не тільки в Україні, а й в очах міжнародного співтовариства».

«Ну справді – в той час коли Євросоюз займає гнучку позицію стосовно перспектив співпраці з Росією, а президент США Обама говорить про «перезавантаження» – в цей самий час московське керівництво демонструє продовження жорсткого курсу; більше того – ще й повертається до практики втручання в українські вибори, як це було 2004 року. Така політика працює проти Росії, проти іміджу російського керівництва».

«Тому я думаю, що в появі указу нічого несподіваного немає. Підтвердження того, що Зурабов буде послом в Україні, – цього слід було очікувати. Але тут іще питання – коли він приїде. Тому що можна призначити, але можна демонстративно затримувати приїзд посла. Я думаю, що навколо цього Росія ще буде намагатися отримувати пропагандистський зиск. Питання приїзду-неприїзду посла ще використають як своєрідну форму пропагандистської війни уже всередині України».

Михайло Погребинський, директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології:

«Як це – «Медведєв передумав»? Звісно що ні. Просто в призначенні посла існує певна стандартна процедура. Наскільки я розумію, до того часу як дипломат не отримає згоду приймаючої сторони, його не можна призначити послом; Указ підписують лише після отримання агреману. Агреман щодо Зурабова був підписаний Ющенком лише кілька днів тому. А отже, цілком закономірно, що сьогодні з`явився указ президента Медведєва про призначення Зурабова надзвичайним і повноважним послом РФ в Україні».

«Що ж до того, що президент Медведєв міг змінити своє рішення під впливом листа Ющенка -- то це абсолютно несерйозно. Адже відповідь Ющенка засвідчує: по кожному пункту закидів Медведєва Ющенко вважає себе правим і не готовий іти на будь-які компроміси. Тобто український президент просто фіксує свою позицію. В ній нічого нового, а тому говорити, що Медведєв міг би «передумати», абсолютно не випадає».

«Для мене очевидно, що зараз новопризначений посол Михайло Зурабов не приїде в Україну. Як довго ще він приїде – схоже на те, що до президентських виборів в Україні не буде російського посла».

Нагадаємо: 11 серпня Дмитро Медведєв направив відкритий лист президенту України Віктору Ющенку, в якому, зокрема, оголосив про своє рішення відкласти направлення в Україну нового російського посла.

13 серпня Віктор Ющенко написав Медведєву лист у відповідь, де, серед іншого, наголосив: рішення Кремля відкласти приїзд нового російського посла в Україну не сприятиме конструктивному розвитку двосторонніх відносин.

Увечері в четвер надійшла нова інформація. Як стверджують у Кремлі, Медведєв призначив Зурабова послом не сьогодні, а 5 серпня – ще до того, як оприлюднив своє послання Ющенку. У прес-службі російського президента заявили також, що строки приїзду Зурабова в Україну залежать виключно від російської сторони.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG