Спеціальні потреби

Актуально

Табір «Зерна миру» сприяє взаєморозумінню між ізраїльтянами і палестинцями
Під час урочистого обіду, який відбувся 17 років тому, журналіст Джон Воллак, який спеціалізувався у питаннях Близького Сходу, запропонував його учасникам, високопосадовцям Ізраїлю, Палестини та Йорданії, вислати по 15 дітей з кожної країни до літнього табору в штаті Мейн.

Він доводив, що однією з причин ворожнечі, що роздирає регіон, є відсутність можливості для молодих людей нормально спілкуватися і ставати друзями. Через шість місяців народився табір «Зерна миру», який продовжує діяти і до сьогодні. Щоліта сюди прибуває 500 підлітків з метою навчитись розв’язувати проблеми шляхом діалогу.

На перший погляд це – звичайнісінький літній табір. Діти тут плавають, грають в м’яч, ходять на каное. Але на цьому вся подібність до звичайного літнього табору вичерпується. Більшість його мешканців приїхали сюди з Ізраїлю, палестинських територій, Єгипту та Йорданії. Головна мета цього табору – розпочати мирний діалог щодо близькосхідного конфлікту.

Говорить директор табору «Зерна миру» Лезлі Левінзон:

«Наш табір існує для того, щоб об’єднати дітей з конфліктних регіонів, які у себе вдома не мають можливості спілкуватися в такій позитивній атмосфері».

У таборі займаються підлітки віком від 14 до 16 років. У себе вдома деякі з них живуть у кількох хвилинах їзди один від одного, але на перешкоді їх спілкуванню стоять фізичні, культурні й політичні бар’єри. Говорить спів засновниця табору Боббі Ґотчок:

«Переважно вони бачать солдатів або новини по телебаченню про людей, які прагнуть нанести їм шкоду. Тому протилежну сторону вони автоматично зараховують до ворогів».

Завдання табору – зламати ці бар’єри. Аміра приїхала з Каїра. В таборі вона вперше в житті зустрілась з ізраїльятнами.

«З’ясувалось, що вони чудові люди. В мене з’явилось повно друзів».

Щодня учасники табору обговорюють конфлікт у регіоні під керівництвом кваліфікованого експерта.

Учасники табору відбираються урядами своїх країн. Перед прибуттям урядовці їх інструктують, а організаторів табору це влаштовує. За їх словами, як тільки вичерпуються аргументи, які служать причиною півсторічного конфлікту, діти реально починають слухати один одного і вчитись взаєморозумінню. Говорить спів засновниця табору Боббі Ґотчок:

«Вони повинні виплеснути той негатив, який вони завжди чули один про одного. І тоді всі можуть уважно подивитись на цей негатив. І запитати себе: Невже це про людей, які знаходяться тут зі мною?»

15-річна ізраїльтянка Нілі живе в Петах-Тикві біля Тель-Авіва. Вона вважає, що найважчим був перший тиждень у таборі:

«Було багато емоцій. Я почула неприємі речі про мою країну і уряд. З іншого боку, я розумію, чому це стається. Я зрозуміла, що жодна зі сторін не ставиться до іншої справедливо».

15-річний Каміль – християнин-палестинець з Віфлеєма. Він також вважає, що подібний діалог, хоча часами і неприємний, є дуже корисним:

«Діалог змінив мою точку зору, тому що перед тим, як приїхати сюди, я вважав ізраїльтян терористами, людьми, що ненавидять нас і прагнуть вбити. Я ніколи не думав про них як про нормальних людей! Тепер я усвідомлюю, що є екстремісти, а є і помірковані люди».

Нілі та Каміль говорять, що поділяться своїм теперішнім досвідом з рідними і друзями вдома. Як наголошує Боббі Ґотчок, закінчення табору – це лише початок роботи:

«Коли вони повернуться додому, то потребуватимуть підтримки. Бо над осмисленням свого досвіду вони працюватимуть пізніше».

Це сімнадцятий сезон табору. Його організатори говорять, що зерна миру посіяно. Тепер їх завдання – дати врожай миру в регіоні.

Всі новини дня

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

В легендарному Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Захід, який вів відомий американський актор Річард Гір, зібрав повну залу. Усі кошти від продажу квитків, а це більше $300 000, Carnegie Hall передає на допомогу Україні.

Уряд України використовує технологію розпізнавання обличь для ідентифікації російських окупантів. Відео

Уряд України використовує технологію розпізнавання обличь для ідентифікації російських окупантів - живих чи метвих. Як саме це працює на практиці?

На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

26 днів, з першого і до останнього дня російської окупації, мешканці села Ягідне на Чернігівщині, провели у підвалі місцевої школи, де їх в анти санітарних умовах тримали росіяни.

США, ЄС та Велика Британія створили консультативну групу, щоб допомогти ГПУ розслідувати російські воєнні злочини

Гробарі опускають труну українського військовослужбовця Олександра Матюхіна, 32 роки, у Харкові, на сході України, 23 травня 2022 року.

Сполучені Штати разом з Європейським Союзом і Великою Британією створили Консультативну групу з питань жорстоких злочинів (Atrocity Crimes Advisory Group), з метою допомоги підрозділу з питань воєнних злочинів Генеральної прокуратури України (ГПУ) документувати, зберігати та аналізувати докази воєнних злочинів та інших звірств, щоб притягнути винних до кримінальної відповідальності, повідомляється у прес-релізі Державного департаменту США.

У заяві пояснюється, що консультативна група буде надавати українським слідчим та прокурорам як консультативну, так й оперативну допомогу в таких областях, «як збір і збереження доказів, військовий аналіз, розслідування сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, і співпраця з міжнародними та національними механізмами підзвітності». Також підтримка групи, яка перебуватиме у прямому контакті, серед інших з Міністерством юстиції США, включатиме розширене фінансування роботи міжнародних прокурорів та експертів із воєнних злочинів.

"Докази звірств російських військових в Україні продовжують множитись. Спочатку це насильство мало форму бомбардувань і ракетних і артилерійських ударів по густонаселених містах і селищах, які спричиняли тисячі смертей мирного населення та руйнування цивільної інфраструктури, - йдеться у повідомленні від імені Державного секретаря Ентоні Блінкена. -

Пізніше, коли журналісти, правозахисники та українські чиновники отримали доступ до районів після відступу російських військ, ми побачили повідомлення про насильство іншого порядку – достовірні повідомлення про беззбройних мирних жителів, застрелених у спину; осіб, вбитих в стилі страти зі зв'язаними руками; тіла з ознаками тортур; і жахливі розповіді про сексуальне насильство над жінками та дівчатами. Останнім часом з’являються достовірні повідомлення про примусове вивезення українських дітей з країни».

За повідомлення Держдепу, консультативна група спростить координацію та комунікаційні зусилля, допоможе уникнути дублювання зусиль і допоможе ефективно залучати ресурси та кваліфікований персонал на підтримку роботи ГПУ.

«Звісно, в першу чергу вони будуть намагатися притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто перебуває в Україні - як зараз у випадку з російським солдатом, над яким нещодавно відбувся суд. Але ми чітко пояснили, що відповідно до міжнародного гуманітарного законодавства, йдеться не лише про особу, що натискає на курок або здійснює військовий злочин на місці, але і про будь-кого в ланцюжку командування, який свідомо був частиною військового злочину. Тому ми це будемо розглядати ширше також», - пояснив під час брифінгу в Державному департаменті речник Держдепу Нед Прайс.

Раніше, 20 травня, генеральні прокурори Великої Британії, США, Канади, Австралії та Нової Зеландії заявили про підтримку та співпрацю із ГПУ "у забезпеченні відповідальності за воєнні злочини, скоєні під час російського вторгнення".

"Міжнародний фронт справедливості зміцнюється щодня. Я надзвичайно вдячна квінтету Генпрокурорів за їхні слова і дії. А також за експертну допомогу, яку нам надають партнери. Вони – справжні друзі України і з такою потужною юридичною силою ми обов’язково переможемо», - цитується Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова у спільній заяві, опублікованій у телеграм-каналі ГПУ.

Дивіться також: Процес визнання Росії країною-спонсором тероризму: яка процедура, подальші кроки та наслідки? Відео

Мавп'яча віспа: що це таке, як не заразитись і чи є вакцина 

На цій ілюстрації, зробленій 23 травня 2022 року, видно пробірки з позначкою «позитивний на вірус віспи мавп». REUTERS/Dado Ruvic/Illustration

Мавпяча віспа – це вірус, що походить від диких тварин, як то гризуни та примати, іноді поширюється на людей. Більшість випадків зараження людей виявлено у центральній та західній Африці, де захворювання вважається ендемічним.

Хворобу вперше зафіксували вчені в 1958 році, коли виявили два спалахи «віспоподібної» хвороби у піддослідних мавп, саме тому хворобу назвали “мавпяча віспа”. Перше зараження людини було підтверджено у 1970 році, коли “мавпячою віспою” захворів 9-річний хлопчик у віддаленій частині Конго.

Симптоми

Мавпяча віспа належить до тієї ж родини вірусів, що і віспа, але викликає легші симптоми.

У випадку зараження цим вірусом більшість пацієнтів відчувають лихоманку, біль в тілі, озноб і втому. У людей із більш серйозним захворюванням може з’явитися висип і ураження на обличчі та руках, що можуть поширюватися на інші частини тіла.

Інкубаційний період - від зараження до появи перших симптомів - становить від п’яти днів до трьох тижнів. Більшість людей одужують за 2-4 тижні без потреби шпиталізації.

Один із десяти випадків зараження мавпячою віспою може бути смертельним. Діти переносять цю хворобу важче за дорослих.

Способи зараження

За даними Центрів із контролю та профілактики хвороб США, мавпяча віспа може передаватися людині від тварини, від іншої людини, а також від речей, які містять вірус.

Вірус проникає в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, слизові оболонки (очі, ніс або рот).

Передача від тварини до людини може відбуватися через укус або подряпину та через споживання м'яса дичини.

Від людини до людини вірус передається через дихальні краплини, брудний одяг чи білизну.

Через секс мавпяча віспа прямо не передається, втім можлива передача цього вірусу через постіль, білизну чи контакт із рідиною, яка містить вірус.

Лікування. Вакцинація

Людям, зараженим цим вірусом, часто вводять одну з кількох вакцин проти віспи. Часто ця вакцина допомагає проти мавпячої віспи. Наразі також розробляються противірусні препарати.

На даний момент існує дві вакцини, які використовують проти мавпячої віспи.

Одна з них - виготовлена компанією Bavarian Nordic (BAVA.CO) із Данії, компанія має торгові марки Jynneos, Imvamune або Imvanex. Цей препарат у США схвалений для лікування як віспи, так і мавп’ячої віспи. У Європі він схвалений для лікування віспи. Побічні ефекти після цієї вакцини можуть бути біль і набряк у місці ін’єкції, головний біль і втома.

Друга вакцина - старіша, яку зараз виробляє компанія Emergent Biosolutions (EBS.N). Препарат називається ACAM2000.

Серед побічних ефектів цієї вакцини - біль у руці та втома, а також можливі серйозні ускладнення, як то запалення серця, сліпота чи навіть смерть. Цей препарат не рекомендують певним групам людей, наприклад, хто має слабку імунну систему.

ACAM2000 схвалений у США для використання людям із високим ризиком зараження віспою. У ЄС цей препарат не схвалений.

Американська компанія "Модерна" також заявила, що "ми досліджуємо потенційні вакцини проти мавп'ячої віспи на доклінічному рівні".

Поширення у світі

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку в десятках африканських країн фіксують тисячі випадків захворювання на мавп’ячу віспу. Більшість випадків припадає на Республіку Конго - країну в центральній Африці, де щороку виявляють близько 6 тисяч випадків цієї хвороби, а також Нігерію, де в рік реєструється близько 3 тисяч випадків.

Втім, за оцінками експертів, реальна кількість інфікованих в Африці може бути значно вищою, тому на континенті нестабільно проводиться моніторинг ситуації в системі охорони здоров’я.

Напередодні фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що з початку травня виявили понад 200 випадків заражень людей цим вірусом у 19-ти країнах світу, зокрема у США, Канаді, Австралії, Іспанії, Португалії, Великій Британії.

Профілактика

Європейський центр профілактики та контролю захворювань рекомендує ізолювати людей, в яких підозрюються випадки цього захворювання.

Центри із контролю та профілактики хвороб США також оприлюднили низку рекомендованих заходів, які можуть сприяти запобіганню зараження вірусом мавп’ячої віспи.

Більше

Відео - найголовніше

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00
XS
SM
MD
LG