Спеціальні потреби

Невтішні прогнози щодо поширення вірусу H1N1 у США

Наукова рада при президентові оприлюднила доповідь, яка розглядає найгірший сценарій щодо поширення вірусу свинячого грипу у Сполучених Штатах. Згідно з ним, між шістдесятьма та сто двадцятьма мільйонами американців захворіють на свинячий грип цієї осені, тобто половина всіх мешканців США. Ще тридцять мільйонів будуть уражені, але не матимуть симптомів грипу. Мільйон вісімсот тисяч хворих потребуватимуть госпіталізації, а дев’яносто тисяч можуть померти від свинячого грипу. Це – удвічі більше, ніж середня смертність від звичайного грипу.

Хоча це – найгірший з очікуваних сценаріїв, відомства з охорони здоров’я ставляться до нього зі всією серйозністю. В Центрі контролю за захворюваннями в Атланті відбувся дводенний брифінг щодо вірусу H1N1.

Міністр охорони здоров’я США Кетлін Себіліюс зазначила, що
поведінка цього вірусу є нетиповою, і що він не вражає людей похилого віку. Переважно жертвами цього вірусу стають діти та молоді люди. Представниця Центру контролю за захворюваннями Енн Шучат:

«Я сподіваюся, що ми не побачимо величезну кількість жертв серед дітей цієї осені та взимку. І ми багато працюємо, аби мінімізувати його наслідки».

Один зі шляхів – вакцинація. Але очікується, що вакцина буде готова не раніше, ніж через шість тижнів. Наразі тривають її випробовування на волонтерах. Поспіх, з яким це робиться, багатьох насторожує, в тому числі й Вільяма Шеффнера з Університету Вандербильту:

«Це не правильно, робити це поспіхом, враховуючи, що багато характеристик цієї вакцини ще не відомі».

Коли вона буде готова, вакцина перш-за все поширюватиметься через педіатрів та сімейних лікарів. Аби отримати імунітет проти свинячого грипу, необхідно буде зробити два уколи, другий через три тижні після першого. Лікарні та медичні пункти готуються до напливу бажаючих зробити щеплення.

Пояснює Джон Карло директор відомства охорони здоров’я повіту Даллас:

«Ми маємо бути готовими змінити наші методи, якщо побачимо, що захворювання є набагато важчим, ніж звичайний грип. Але зараз, що стосується вакцинації, будемо все робити так само, як і під час сезону спалаху звичайного грипу».

Очікується, що вже через тиждень кількість хворих на свинячий грип у США зросте у кілька разів. Причина – початок навчального року. В деяких школах уроки вже почалися, і перший з них – про важливість гігієни:

«Мийте між пальцями, вимивайте всі бактерії. Ми не маємо захворіти, правильно, хлопчики та дівчатка»?

Батьки посилають дітей до шкіл із дезінфікуючими розчинами для миття рук та готуються до можливих карантинів.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG