Спеціальні потреби

Актуально

Манекени відіграють роль у медичній практиці
Перш ніж почати працювати із пацієнтами, студенти американських навчальних закладів тренуються на манекенах. Джорджтаунський університет витратив сотні тисяч доларів на придбання симуляторів найновішого зразка. Ці манекени поєднують механічну систему тіла, хімічні сенсори і новітні комп’ютерні програми для імітації найважливіших функцій тіла людини. У світі таких манекенів всього лиш понад тисяча, і їхня популярність у медичній практиці зростає з кожним днем.

У пацієнта Ґас проблеми з диханням і пришвидшене серцебиття. Меґан Стівенс - аспірантка, яка працювала медсестрою у загальній сімейній клініці. У Джорджтаунському університеті вона вчиться як реагувати на різні непередбачувані ситуації:

«Потрібно швидко оцінити, що відбувається із пацієнтом, і спробувати йому допомогти, давши ліки, провівши дефібриляцію серця. Подивитись чи це спрацювало, і якщо ні, то необхідно продовжувати робити все можливе, аби пацієнту полегшало».

Проблеми пацієнта озвучує Стівен Гарст, диреткор медичних технологій Джорджтаунського університету:

«Я пробував сидіти і лежати, але мій стан не покращився».

Гарст стежить за процесом у контрольній кімнаті:

«Ми маємо дуже якісні симулятори, які дають нашим студентам змогу спілкуватися із манекеном, бачити його реакцію, коли вони вимірюють частоту пульсу чи слухають дихання».
Це один із трьох пацієнтів-манекенів, двоє інших – манекени жінки та дитини. Під час практики Гарст змінює симптоми. За його словами, це – найбільше розвинена техніка навчання в історії медицини:

«Кожного разу, коли манекен вдихає повітря, комп’ютер бере пробу і визначає скільки в ньому міститься оксигену, а скільки інгаляційного анестетика, а відтак визначає правильну реакцію.

Директор програми підготовки медсестер Керен Кестен розробляє спеціальні сценарії перед кожним заняттям. Спостерігаючи з іншої кімнати, вона оцінює навички студентів реагувати на непередбачувані ситуації:

«Це дає мені можливість оцінити професійні навички моїх студентів, те як вони визначають проблеми пацієнта і як швидко здатні правильно або не правильно на них відреагувати».

Студентка Алексіс Валтер каже, що завдяки манекену вона ознайомилась із ситуаціями, яких раніше не вивчала:

«Ми трохи хвилювалися, бо знали, що за нами спостерігають наші інструктори. Це місце, де помилки допустимі, але коли ти навчаєшся, то відчуваєш, що не можеш помилитися. Але якщо чесно, то це найкраще місце де можна робити помилки».

Після того, як стан пацієнта нормалізувався, студенти отримують оцінку своєї роботи, а разом з нею і можливість застосувати набутий досвід у клініках, де вони практикуються.


Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG