Спеціальні потреби

Чейні проти перевірки роботи ЦРУ за роки Буша





Літню відпустку президента Обами назвати відпочинком було б невірно, адже робота фактично не припинялася - гарячі дебати з приводу медичної реформи, призначення голови Центрального Банку, похорон сенатора Едварда Кеннеді. Повернувшись до столиці на президента чекала чергова проблема - рішення міністра юстиції перевірити роботу розвідки за часів президента Буша.

Інформація про рішення міністра юстиції Еріка Голдера призначити спеціального слідчого у справі методів допиту ЦРУ викликала обурення в колишньої адміністрації. Екс-віце-президент Ричард Чейні вважає, що це зумовлено виключно політичними інтересами опонентів:

«На мою думку, це брудна політика, яка лише завдасть великої шкоди та підірве здатність нашої розвідки приймати важкі рішення та не думати про те, як її може покарати за це наступна адміністрація».

Втім демократи з реакцією не забарилися. На критику республіканця Чейні зокрема відповів сенатор-демократ Джон Керрі:

«Знаєте, протягом багатьох років Чейні демонстрував неповагу до Конституції та законів, ігнорував обов’язок ставити до відома Конгрес і я не дивуюсь, що він незадоволений сьогоднішнім розвитком подій».

Колишній віце-президент каже, що Обама дав слабинку у цій справі, поступившись тиску демократів та переховуючись за спиною міністерства юстиції:

«У той час, коли він відпочиває на курорті Мартас-Віньярд, його міністр юстиції робить те, що президент пообіцяв ніколи не допустити».

Якщо ж бути точним, то президент завжди наголошував, що остаточне рішення у цій справі залишатиметься за міністром юстиції, щоправда раніше цього року він натякнув, що волітиме облишити розвідку у спокої: «Я більш зацікавлений у тому, щоб дбати про майбутнє, ніж ворушити минуле», - свого часу сказав Обама.

Президента критикує і його колишній опонент по президентській кампанії сенатор Джон Маккейн:

«Я думаю, що президент мав рацію, коли пообіцяв зосередитись на майбутньому та не дивитися назад. Я занепокоєний моральним духом та ефективністю ЦРУ. Я побоююсь, що ця справа може вийти з-під контролю, що завдасть шкоди нашій здатності протидіяти ісламістам-радикалам. Тому я категорично проти розслідування цієї справи. Вона вже завдала нам шкоди. Так само як і тортури. Про це вже складають анекдоти. Це створило поганий імідж США у світі. Тому знову ворушити цю справу, я думаю, буде великою помилкою».

Втім, сам Чейні не вважає, що розвідка зайшла далеко у своїх діях і виправдовує тих оперативників, які перевищили свої повноваження, всупереч наказам начальства:

«Протягом восьми років на нас не було здійснено жодного нападу. Як ви поясните»?

Демократи ж кажуть, що не лише вони наполягають на розслідуванні дій адміністрації Буша. Політичний радник демократів Джеймс Карвіл каже:

«Багато людей у цій країні… та в принципі… армія США та ФБР вважають, що такі підходи не надають Америці більшої безпеки».

Тим часом точаться дебати. Дехто у Білому домі каже, що обговорення цього питання - ніщо інше, як відволікання уваги від справжніх проблем, які постали нині перед країною, і у першу чергу - реформування системи охорони здоров’я.





Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG