Спеціальні потреби

В Афганістані смертник підірвав мечеть


В східному Афганістані внаслідок атаки вчиненої бомбістом-смертником на мечеть, де на момент вибуху зібралася група посадовців, загинуло щонайменше 23 осіб, включно зі заступником керівника розвідувальних служб Афганістану Абдулою Лаґмані. Тридцять п`ять людей поранено.

Атака сталася у середу вранці в мечеті в місті Мехтарлам у провінції Лаґман, що за приблизно 100 кілометрів на схід від Кабула.

Органи влади підозрюють, що мішенню нападу був саме Лаґмані. Відповідальність за атаку взяло на себе угруповання Талібан.

Тим часом група із понад двадцяти п`яти міжнародних посланців зустрічається у Парижі, щоби обговорити шляхи стабілізації становища в Афганістані. Зокрема очікується, що група, в яку входить і американський представник Ричард Голбрук, серед інших питань, обсудить недавні вибори, які проходили в Афганістані. Перед зібранням Голбрук заявив, що для Сполучених Штатів немає значення, чи буде ще один тур голосування. «Важливішим є те, - сказав він, - чи були ці вибори проведені чесно».

Між тим Організація Об’єднаних Націй повідомила, що вже другий рік поспіль вирощування опійного маку в Афганістані різко впало.

У звіті, оприлюдненому в середу Офісом ООН з питань наркотиків і злочинності, зазначається, що цього року вирощування опійного маку впало на 22%. Цвіт білого маку використовується у виробництві опіуму, що є ключовим компонентом героїну. 90% всього опію у світі вирощується в Афганістані.


XS
SM
MD
LG