Спеціальні потреби

Ющенко: слідство у справі його отруєння завершене


У розслідуванні справи про отруєння Віктора Ющенка можна ставити крапку. Принаймні так вважає сам потерпілий. «Розслідування завершене», -- заявив президент України в інтерв`ю німецькому тижневику «Der Spiegel», текст якого оприлюднила в понеділок прес-служба глави держави.

Як стверджує Ющенко, отруйники відомі слідству, але недоступні для правосуддя: їх усіх прихистила Росія:

«Люди, які безпосередньо організували моє отруєння, знаходяться вже чотири роки в Москві. Я тричі звертався до президента Росії і просив, щоб їх допитали українські слідчі. Слідчі готові провести допит у нашому Посольстві в Москві. До підозрюваних відносяться колишній заступник голови СБУ, повар та особа з обслуговування. Ці всі люди знаходяться в Москві», -- заявив президент України.

Як він додав, у процесі розслідування було опитано близько 1000 свідків. «Я сам кілька разів ходив до Генпрокуратури давати свідчення. Не дали свідчення ряд народних депутатів, серед яких і лідер опозиції Віктор Янукович», -- наголосив Ющенко.

У своєму інтерв`ю виданню «Der Spiegel» президент прокоментував також хід розслідування іншої резонансної справи – про вбивство Ґонґадзе. Як він заявив, дехто в оточенні Юлії Тимошенко не зацікавлений у розкритті цієї справи:

«Існують люди в оточенні прем’єр-міністра, які не зацікавлені в проведенні розслідування, тому що вони раніше працювали на президента Кучму, за правління якого і відбулося вбивство», -- сказав Ющенко (натякаючи, очевидно, на Віктора Медведчука).

Глава держави відкинув припущення журналістів «Der Spiegel» про те, що правда у справі Ґонґадзе з`являється «дольками», і завжди тоді, коли хтось розраховує отримати від цього політичні дивіденди.

«Ваше враження оманливе», -- заперечив Ющенко. При цьому він вкотре наголосив, що розкриття вбивства журналіста для нього є справою честі. І нагадав, що троє виконавців уже осуджені.

«І я цим пишаюся, -- наголосив президент. Як він додав, – тепер треба знайти замовника. Головного свідка, генерала, якого ми зараз заарештували, ми мусимо цілодобово охороняти, щоб ніхто йому не помстився».

Нагадаємо: Віктор Ющенко не раз обіцяв, що за його президентства обидві гучні кримінальні справи – про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе (вересень 2000 року) та про замах на отруєння тоді ще кандидата в президенти Віктора Ющенка (серпень 2004 року) – будуть розкриті.

Водночас генеральний прокурор Олександр Медведько у понеділок заявив: він не певен, що розслідування справи про отруєння буде завершено до початку майбутніх президентських виборів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG