Спеціальні потреби

Актуально

Нові засоби лікування раку, від якого помер сенатор Кеннеді

Хвороба, що забрала життя сенатора Едварда Кеннеді - злоякісна гліома - агресивна форма рака головного мозку. Щороку у Сполучених Штатах є приблизно 18 тисяч випадків цього захворювання. Шанси вилікуватися з цієї хвороби незначні. Проте останнім часом розроблено нові засоби лікування, що збільшують можливість видужання.

Злоякісна гліома – одна з найбільш смертельних форм раку. Дуже мало пацієнтів живуть довше ніж півтора року після встановлення діагнозу. Причина частково у тому, що рак мозку складається з багатьох різних видів ракових клітин.

Доктор Джон Сампсон із Медичного центру Дюкського університету пояснює:

«Одна клітина може піддаватися хіміотерапії, а інша радіотерапії, а третій вид клітин не піддається ні одній ні другій з цих стандартних методів».

Дослідники атакують рак головного мозку на кількох фронтах. Лікарі, як правило, віддають перевагу хірургії, як першій зброї проти цього виду раку. Одначе видалені пухлини часто повертаються, і до того ж в місцях до яких важко, а той неможливо добратися.

Чотири місяці тому, Американське агентство контролю за харчами та медикаментами схвалило використання фібр-оптичного лазерного зонду, який спроможний добратися до пухлини і вбити її.

Також проходять клінічні випробування експериментальні вакцини, які допомагають імунній системі атакувати ракові клітини мозку. Доктор Джон Сампсон говорить:

«Результати досліджень з нашою вакциною вказують на те, що пацієнти живуть щонайменше вдвічі довше, ніж ми очікували».

Раєн ДеҐранд щомісяця одержує вакцину проти раку головного мозку і ще живий - по п’яти роках після діагнозу раку.

«Вакцина – це для мене спосіб залишитися таким, яким я є», - каже цей пацієнт.

Є й інші нові підходи, як наприклад, використання Авастіну – медикаменту, призначеного для боротьби з раком товстої кишки. Це - експериментальний препарат, що блокує постачу крові до ракових пухлин в мозку. Попередні результати досліджень вказують на те, що він спроможний зменшити пухлини на 60 відсотків.

Багато лікарів передбачають, що найефективніший підхід у боротьбі з раком головного мозку - це одночасне застосовування кількох нових способів лікування, і то негайно після встановлення діагнозу.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG