Спеціальні потреби

Нові засоби лікування раку, від якого помер сенатор Кеннеді


Хвороба, що забрала життя сенатора Едварда Кеннеді - злоякісна гліома - агресивна форма рака головного мозку. Щороку у Сполучених Штатах є приблизно 18 тисяч випадків цього захворювання. Шанси вилікуватися з цієї хвороби незначні. Проте останнім часом розроблено нові засоби лікування, що збільшують можливість видужання.

Злоякісна гліома – одна з найбільш смертельних форм раку. Дуже мало пацієнтів живуть довше ніж півтора року після встановлення діагнозу. Причина частково у тому, що рак мозку складається з багатьох різних видів ракових клітин.

Доктор Джон Сампсон із Медичного центру Дюкського університету пояснює:

«Одна клітина може піддаватися хіміотерапії, а інша радіотерапії, а третій вид клітин не піддається ні одній ні другій з цих стандартних методів».

Дослідники атакують рак головного мозку на кількох фронтах. Лікарі, як правило, віддають перевагу хірургії, як першій зброї проти цього виду раку. Одначе видалені пухлини часто повертаються, і до того ж в місцях до яких важко, а той неможливо добратися.

Чотири місяці тому, Американське агентство контролю за харчами та медикаментами схвалило використання фібр-оптичного лазерного зонду, який спроможний добратися до пухлини і вбити її.

Також проходять клінічні випробування експериментальні вакцини, які допомагають імунній системі атакувати ракові клітини мозку. Доктор Джон Сампсон говорить:

«Результати досліджень з нашою вакциною вказують на те, що пацієнти живуть щонайменше вдвічі довше, ніж ми очікували».

Раєн ДеҐранд щомісяця одержує вакцину проти раку головного мозку і ще живий - по п’яти роках після діагнозу раку.

«Вакцина – це для мене спосіб залишитися таким, яким я є», - каже цей пацієнт.

Є й інші нові підходи, як наприклад, використання Авастіну – медикаменту, призначеного для боротьби з раком товстої кишки. Це - експериментальний препарат, що блокує постачу крові до ракових пухлин в мозку. Попередні результати досліджень вказують на те, що він спроможний зменшити пухлини на 60 відсотків.

Багато лікарів передбачають, що найефективніший підхід у боротьбі з раком головного мозку - це одночасне застосовування кількох нових способів лікування, і то негайно після встановлення діагнозу.

XS
SM
MD
LG