Актуально
Глава МВС України радить президенту «сушити сухарі»
Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко порадив президентові Віктору Ющенку «сушити сухарі». Поки що – для своїх підлеглих з Національного банку України. Як заявив головний міліціонер на брифінгу у вівторок, керівництво НБУ навмисно розхитує курс гривні та грабує народ, а глава держави їм у цьому потурає:
«Користуючись повною підтримкою президента України, фактично статусом недоторканності з боку інших державних структур, керівництво Національного банку України покриває і допускає службові зловживання та організацію фінансових махінацій у комерційних банках… У мене складається враження, що валютний курс став не стільки фінансовим показником, скільки політичною технологією для дестабілізації ситуації в Україні за сценарієм секретаріату президента… Тому я звертаюся до президента України: або наводьте порядок у керівництві Національного банку, стабілізуйте реальний курс валюти, або сушіть сухарі для своїх підлеглих», -- застеріг Луценко.
Як запевнив міністр, для таких звинувачень він має підстави. За його словами, МВС виявило факти зловживань з боку вищих посадовців НБУ. Водночас Луценко відмовився уточнити, про які саме факти йдеться, і не назвав жодних імен. Він зауважив лише, що розслідуються справи про фінансове шахрайство під час рефінансування комерційних банків та валютних аукціонів, а також розкрадання коштів комерційними банками – і все це, буцімто, за сприяння найвищих посадовців з НБУ.
А тим часом у президента закликали Луценка або назвати факти, або не пліткувати.
«Якщо міліція володіє конкретними фактами зловживань, такі факти повинні бути пред`явлені в установленому законом порядку. На жаль, керівник силового відомства витрачає свій час не на розкриття резонансних справ та розшук справжніх злодіїв, а на рознесення пліток та бруду», -- дорікнули Луценку з президентського секретаріату.
Відповідаючи на закиди міністра, прес-служба глави держави назвала це безпрецедентною інформаційною атакою, мета якої -- відволікти увагу громадян від різкого погіршення рівня їхнього життя.
«Для виконання цього замовлення «знаним» експертам банківського ринку – мартиненкам, шаровим, луценкам - потрібно лише голосніше всіх кричати «тримай злодія», -- мовиться у заяві прес-служби.
Що ж до президента України, то він «об’єктивно і критично оцінює ситуацію в банківській системі та робить усе від нього залежне для того, щоб її підтримати», -- наголошується в документі.
А поки уряд і президент звинувачують одне одного в обвалі національної валюти і приписують кожен собі зусилля з її стабілізації, курс гривні дещо підріс. Торги на міжбанку у вівторок 8 вересня відбувалися на рівні 8,7 гривень за долар, тоді як у понеділок 7 вересня за долар давали 8,8 – 8,9 гривні.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum