Спеціальні потреби

Глава МВС України радить президенту «сушити сухарі»


Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко порадив президентові Віктору Ющенку «сушити сухарі». Поки що – для своїх підлеглих з Національного банку України. Як заявив головний міліціонер на брифінгу у вівторок, керівництво НБУ навмисно розхитує курс гривні та грабує народ, а глава держави їм у цьому потурає:

«Користуючись повною підтримкою президента України, фактично статусом недоторканності з боку інших державних структур, керівництво Національного банку України покриває і допускає службові зловживання та організацію фінансових махінацій у комерційних банках… У мене складається враження, що валютний курс став не стільки фінансовим показником, скільки політичною технологією для дестабілізації ситуації в Україні за сценарієм секретаріату президента… Тому я звертаюся до президента України: або наводьте порядок у керівництві Національного банку, стабілізуйте реальний курс валюти, або сушіть сухарі для своїх підлеглих», -- застеріг Луценко.

Як запевнив міністр, для таких звинувачень він має підстави. За його словами, МВС виявило факти зловживань з боку вищих посадовців НБУ. Водночас Луценко відмовився уточнити, про які саме факти йдеться, і не назвав жодних імен. Він зауважив лише, що розслідуються справи про фінансове шахрайство під час рефінансування комерційних банків та валютних аукціонів, а також розкрадання коштів комерційними банками – і все це, буцімто, за сприяння найвищих посадовців з НБУ.

А тим часом у президента закликали Луценка або назвати факти, або не пліткувати.

«Якщо міліція володіє конкретними фактами зловживань, такі факти повинні бути пред`явлені в установленому законом порядку. На жаль, керівник силового відомства витрачає свій час не на розкриття резонансних справ та розшук справжніх злодіїв, а на рознесення пліток та бруду», -- дорікнули Луценку з президентського секретаріату.

Відповідаючи на закиди міністра, прес-служба глави держави назвала це безпрецедентною інформаційною атакою, мета якої -- відволікти увагу громадян від різкого погіршення рівня їхнього життя.

«Для виконання цього замовлення «знаним» експертам банківського ринку – мартиненкам, шаровим, луценкам - потрібно лише голосніше всіх кричати «тримай злодія», -- мовиться у заяві прес-служби.

Що ж до президента України, то він «об’єктивно і критично оцінює ситуацію в банківській системі та робить усе від нього залежне для того, щоб її підтримати», -- наголошується в документі.

А поки уряд і президент звинувачують одне одного в обвалі національної валюти і приписують кожен собі зусилля з її стабілізації, курс гривні дещо підріс. Торги на міжбанку у вівторок 8 вересня відбувалися на рівні 8,7 гривень за долар, тоді як у понеділок 7 вересня за долар давали 8,8 – 8,9 гривні.

XS
SM
MD
LG