Спеціальні потреби

Актуально

Українські православні церкви заговорили про об'єднання

Православні ієрархи вперше заговорили про можливість об'єднання нині розколотих українських церков. В УПЦ Московського патріархату вирішили почати діалог із Київським патріархатом про відновлення єдності.

За повідомленням прес-секретаря Предстоятеля УПЦ МП Георгія Коваленка, таку позицію було ухвалено Священним Синодом (вищим органом управління церкви) на засіданні у Почаївській лаврі.

Синод вирішив створити робочу групу, яка відповідатиме за початок діалогу з Київським партріархатом, який досі називали не інакше як розкольницьким. Члени цієї групи кажуть, що зустрічі можуть початися, як тільки подібну комісію сформують і нинішні опоненти.

В той же час в УПЦ МП заявили і про відновлення переговорів про об'єднання з автокефальною православною церковою. Домовлятися із автокефалами почали ще 14 років тому, проте цей процес було перервано. Речник УПЦ МП зазначає, що нині «готові до дискусій заради відновлення єдності українського православ'я і обговорювати умови, на яких інші церкви можуть приєднатися до канонічної церкви».

У Київському Патріархаті в цілому схвально оцінили запрошення до діалогу.
«Таке рішення свідчить про те, що слова представників УПЦ МП про бажання подолати розділення українського православ’я поступово наближаються до реальних дій» - заявив єпископ Євстратій, оціннюючи ухвалене напередодні Синодом УПЦ МП рішення. «Всі ті проблемні питання, які існують у взаєминах між Церквами, краще обговорювати лицем до лиця, а не заочно» - наголосив владика. Він передбачає, що початок діалогу буде непростим, адже сторони мають різне бачення досягнення цієї мети. У Київсьому патріархаті бачать єдність через об’єднання у Помісну, тобто автокефальну церкву. В УПЦ МП вважають, що єдність треба досягнути в складі Московського патріархату, і лише після цього можна говорити про самостійність. У Київському патріархаті пообіцяли незабаром сформувати свою групу переговорників.

В УПЦ МП визнають, що ухвалили рішення про початок діалогу під впливом візиту Московського Патріарха Кирила. Той під час виступів в Україні неодноразово підкреслював необхідність відновлення єдності православ'я. Активним прихильником об'єднання називають і президента Віктора Ющенка. Він також регулярно закликає предстоятелів об'єднатися.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG