Спеціальні потреби

Актуально

Українські православні церкви заговорили про об'єднання

Православні ієрархи вперше заговорили про можливість об'єднання нині розколотих українських церков. В УПЦ Московського патріархату вирішили почати діалог із Київським патріархатом про відновлення єдності.

За повідомленням прес-секретаря Предстоятеля УПЦ МП Георгія Коваленка, таку позицію було ухвалено Священним Синодом (вищим органом управління церкви) на засіданні у Почаївській лаврі.

Синод вирішив створити робочу групу, яка відповідатиме за початок діалогу з Київським партріархатом, який досі називали не інакше як розкольницьким. Члени цієї групи кажуть, що зустрічі можуть початися, як тільки подібну комісію сформують і нинішні опоненти.

В той же час в УПЦ МП заявили і про відновлення переговорів про об'єднання з автокефальною православною церковою. Домовлятися із автокефалами почали ще 14 років тому, проте цей процес було перервано. Речник УПЦ МП зазначає, що нині «готові до дискусій заради відновлення єдності українського православ'я і обговорювати умови, на яких інші церкви можуть приєднатися до канонічної церкви».

У Київському Патріархаті в цілому схвально оцінили запрошення до діалогу.
«Таке рішення свідчить про те, що слова представників УПЦ МП про бажання подолати розділення українського православ’я поступово наближаються до реальних дій» - заявив єпископ Євстратій, оціннюючи ухвалене напередодні Синодом УПЦ МП рішення. «Всі ті проблемні питання, які існують у взаєминах між Церквами, краще обговорювати лицем до лиця, а не заочно» - наголосив владика. Він передбачає, що початок діалогу буде непростим, адже сторони мають різне бачення досягнення цієї мети. У Київсьому патріархаті бачать єдність через об’єднання у Помісну, тобто автокефальну церкву. В УПЦ МП вважають, що єдність треба досягнути в складі Московського патріархату, і лише після цього можна говорити про самостійність. У Київському патріархаті пообіцяли незабаром сформувати свою групу переговорників.

В УПЦ МП визнають, що ухвалили рішення про початок діалогу під впливом візиту Московського Патріарха Кирила. Той під час виступів в Україні неодноразово підкреслював необхідність відновлення єдності православ'я. Активним прихильником об'єднання називають і президента Віктора Ющенка. Він також регулярно закликає предстоятелів об'єднатися.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG