Спеціальні потреби

У Вірджинії нової популярності набирає життя в комуні

У шістдесятих роках їх називали комунами. Тепер вони відомі як самоорганізовані громади. Члени деяких із цих громад поділяють певну віру, чи об’єднуються навколо екологічних переконань. Але, незважаючи на відмінності між громадами, всі вони вірять у колективну працю та спільне майно. Одна із найстаріших у США самоорганізованих громад є Твін Оакс, у штаті Вірджинія, що у двох годинах їзди від столиці.

На фермі Твін Оакс живе сто людей. Але перше, що тут відчуваєш так це почуття спокою.

Расс Маґі каже, що багато людей сюди приходять у пошуках утопії. Хоч життя тут не ідеальне, але він зовсім не шкодує, що переїхав сюди жити сім років тому:

«Тут панує певна відданість простоті. Живучи тут неможливо багато мандрувати, чи відвідувати культурні події, але життя тут все одне є духовно багатим та наповненим».

Члени громади не користуються Інтернетом чи електронною поштою, а натомість розміщають свої повідомлення на дошці об`яв. Вони живуть у будинках по 10-12 людей, а тому тут важко коли-небудь побути на самоті. Втім, як каже інший житель комуни – Артен, багатьом саме це і подобається.

«Я працював у зовнішньому світі 25 років і міг 4 роки жити з ким-небудь по сусідству та навіть не знати, хто вони. Тепер я маю 90 сусідів та знаю їх усіх. Це - як життя у маленькому селі".

У селі, де все безкоштовно. Валері живе в Твін Оакс вже сімнадцять років:

«Ми отримуємо помешкання, медичні послуги, їжу, одяг, а також 75 доларів на місяць кишенькових грошей».

Тут не вимагають, аби нові члени громади жертвували своє майно. Від них очікують добросовісну працю.

Паксус Колта каже: «Ми погоджуємося працювати 42 години на тиждень, а громада у відповідь покриває всі наші витрати».

Що саме робити, члени громади вирішують самі.

«Все, що можливо робити самостійно, ми робимо. Ми ремонтуємо наші власні машини. Ми будуємо хати. Ми навчаємо наших дітей», - пояснює Паксус Колта.

Також громада Твін Оакс виробляє гамаки та тофу, гроші від продажу яких йдуть на купівлю промислових товарів, таких як машини. Громада має 17 автомобілів. Як і все інше, вони є у спільному користуванні. Саме спільне користування майном зменшує негативний вплив громади на навколишнє середовище.

Кінан Дакота каже: «Ми споживаємо на 60% відсотків менше електроенергії, на 75% менше бензину, на 88% менше викидаємо сміття. Все це через те, що ми ділимося речами».

Ця нібито перемога комунізму, в окремо узятій громаді, здається привабливою багатьом за її межами. І, дійсно, наразі існує велика черга тих, хто хоче потрапити до Твін Оакс.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG