Спеціальні потреби

Колишній футболіст знайшов нову мету в житті  

З трагічних подій одинадцятого вересня 2001 року найменш помітною є доля літака компанії Юнайтед Ейрлайнз рейсу 93, пасажири якого, усвідомивши ситуацію, зробили спробу відбити від терористів контроль, в результаті чого літак розбився у відлюдному місці в штаті Пенсильванія. Сьогодні розповідь буде про чоловіка, який використовує свою славу для збирання коштів на спорудження меморіалу в пам’ять 40 чоловіків і жінок, які втратили своє життя неподалік містечка Шенксвил.

Люди з різних куточків США та навіть інших країн приїжджають на поле, де розбився літак. Одинадцяти-річна Ґебі ДеСтефано говорить, що тут відчувається присутність загиблих 11-го вересня:

«Ми приїхали сюди вшанувати їх пам’ять. Вражає, як багато людей тут побувало. Це важливо».

Поки що на місці падіння літака - лише тимчасовий меморіал. Планується побудувати постійний монумент, але це коштуватиме дуже дорого. Але саме тут може допомогти Рокі Блеєр.

Цей чоловік є справжньою зіркою в Пенсильванії. В сімдесятих і на початку вісімдесятих він грав в футбольній пітсбурзькій командії «Стілерс». Сьогодні він мобілізує чемпіонів Національної футбольної ліґи на збирання коштів для меморіалу. Рокі Блеєр розповідає:

«Знаєте, я завжди вважав, що коли ти в ролі лідера і в ролі відповідального – а професійний спортсмен – це відповідальність, це імідж, - то слід віддячити громаді, яка довго підтримувала тебе».

Блеєр, на стадіоні, де грає його колишня команда, організував спеціальний день збору коштів на меморіал.

Для Рокі, який служив в армії в часи В’єтнамської війни, був поранений і потім став одінєю з зірок Національної футбольної ліги, справа спорудження постійного пам’ятника жертвам рейсу 93 є особистою:

«Йдеться про 40 чоловіків і жінок, які, можливо, стали першими солдатами у війні з тероризмом, які розробили план і мали мужність довести його до кінця».

Згідно з деякими припущеннями, літак, який розбився в Пенсильванії, терористи планували скерувати в Капітолій або Білий дім.

На думку Блеєра, спогади про жертв Рейсу 93 слабнуть. Він вважає, що переважають картини удару літаків по хмарочосах в Нью-Йорку чи в будинок Пентагону:

«Шенксвил виглядає нерідною сестрою, тому що це сталось тут, в сільській місцевості в Пенсильванії. Але це важлива історія. І чим більше про неї згадувати, тим більше ми цінуватимемо її – і сміливих людей, які намагались відбити у терористів літак».

Постійний Меморіал в Шенксвилі планується відкрити одинадцятого вересня 2011-го року.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG