Спеціальні потреби

Юкіо Хатояму обрано новим прем’єр-міністром Японії


Парламент Японії обрав колишнього лідера опозиції Юкіо Хатояму новим прем’єр-міністром країни.

На парламентських виборах минулого місяця очолена Хатоямою Демократична партія Японії отримала 308 із 408 місць у нижній палаті парламенту, поклавши цим край понад 50-річній владі в країні консервативної Ліберально-демократичної партії.

У середу, нижня палата парламенту Японії, на надзвичайній сесії, офіційно обрала Хатояму на пост прем’єр-міністра. Хатояма пообіцяв скоротити зайві урядові витрати і відновити другу за обсягом світову економіку.

Новий прем’єр-міністр зразу почав формувати свій уряд. На посаду міністра фінансів він обрав довголітнього законодавця Хірохісу Фудзії, а посаду міністра закордонних справ займе один із лідерів Демократичної партії Японії Кацуя Окада.

Економіка Японії зазнала глибокого потрясіння у зв’язку з глобальною фінансової кризою і рівень безробіття в країні рекордно високий.

Хатояму також чекає випробування на дипломатичному фронті. Він має намір взяти участь в щорічній сесії Генеральної Асамблеї ООН наступного тижня в Нью-Йорку, в саміті з питань кліматичних змін та в нараді «Великої двадцятки» у Пітсбурзі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG