Спеціальні потреби

Ющенко заборонив уряду продати Одеський припортовий


Віктор Ющенко заборонив Юлії Тимошенко продавати Одеський припортовий завод. Президент України підписав указ, яким зупинив розпорядження Кабінету Міністрів про приватизацію ОПЗ. На думку глави держави, передавати стратегічно важливе підприємство у приватні руки, не маючи державної програми з приватизації, не можна. Це «не відповідає інтересам національної безпеки», -- мовиться в указі, що з`явився у четвер на офіційному сайті президента.

Юлія Тимошенко на указ відреагувала негайно, заявивши: приватизація відбудеться, попри президентську заборону:

«Ніщо не завадить цьому, тому що вся ця процедура відбувається на основі рішень не уряду, а Фонду державного майна. А рішення ФДМ не можуть бути заветовані, скасовані, зупинені, призупинені», -- наголосила прем`єр-міністр під час брифінгу у Житомирській області.

Тимошенко запевнила: аукціон пройде, як і планувалося, 29 вересня. Вона також закликала усіх інвесторів, які вже зацікавились підприємством, не відмовлятися від намірів взяти участь у конкурсі.

Своєю чергою, перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов назвав «злочинним» намір президента зупинити приватизацію ОПЗ. Як пояснив «права рука Тимошенко», зупинка приватизації є спробою зірвати бюджетний процес та завдати удару по економіці України й авторитету держави. «Інакше як злочином я це назвати не можу», -- заявив Турчинов на прес-конференції в Києві.

А тим часом президент, чий указ проігнорувала прем`єр-міністр, звернувся до Конституційного Суду. У своєму поданні Віктор Ющенко просить перевірити, чи відповідає Основному Закону України затверджений урядом перелік компаній, які підлягають приватизації у 2009 році, та вилучити з цього списку Одеський припортовий завод.

Нагадаємо: відкрите акціонерне підприємство Одеський припортовий завод є одним з найбільших Україні виробників аміаку та азотних добрив; 90% його продукції йде на експорт. Підприємство займає також монопольне становище на ринку послуг з перевантаження аміаку.

У 2008 році Фонд держмайна уже намагався продати Одеський припортовий, проте конкурс був скасований президентом. Новий конкурс ФДМ оголосив у липні цього року; аукціон призначили на 29 вересня. Стартова ціна підприємства становить 4 мільярди гривень; приватизацією вже зацікавились понад десяток компаній.

Нагадаємо також: президент Віктор Ющенко заявив у четвер, що за його розрахунками, фактичний дефіцит державного бюджету-2010, запропонований Кабміном, становитиме понад 100 мільярдів гривень. Глава держави закинув урядові спробу покрити «дірку в бюджеті» за рахунок національної економіки.

XS
SM
MD
LG