Спеціальні потреби

Світові лідери з’їжджаються на сесію Генеральної Асамблеї ООН


Цього тижня до Нью-Йорка прибувають світові лідери, щоб взяти участь у 64-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Оглядачі вважають, що цей тиждень буде одним з найактивніших за всю історію Організації Об’єднаних Націй. Вперше на сесію прибуває президент США Барак Обама. Увага лідерів світу буде прикута саме до нього. Цього тижня будуть протестовані нові підходи у зовнішній політиці, які запроваджує нова адміністрація США. Це – намагання знайти порозуміння з Росією та мусульманським світом, підштовхнути мирний процес між Ізраїлем та Палестинською автономією.

Одним з найскладніших у цьому переліку вважають проблему Ірану, зокрема згортання його ядерної програми. Іранське керівництво дещо раніше виступило з ініціативою щодо відновлення шестистроронніх переговорів з цього приводу. Тепер перед розвинутими країнами світу стоїть завдання сформулювати спільну політику на майбутні переговори. Минулого тижня державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що США не мають наміру вести порожніх дискусій з Іраном і вимагають результатів:

«Ми підходимо до цього серйозно і у найближчому часі ми побачимо наскільки серйозний Іран. Це не процес заради процесу. У Нью-Йорку ми працюватимемо з нашими партнерами, щоб сформулювати вибір для Ірану. Відновлення переговорів має принести реальні результати. Ми не маємо наміру вести безрезультативні дискусії».

Щодо загальних дебатів, то у вівторок Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун відкриє спеціальну сесію щодо кліматичних змін на планеті. На засіданні мають бути присутні 90 президентів та прем'єр-міністрів з різних країн світу. Головне завдання сесії – досягти скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Генеральний секретар ООН висловлює занепокоєння, що переговори з цього приводу ідуть дуже повільно і, за його словами, їх треба політично підштовхнути.

У середу представники усіх 192 країн-членів ООН відкриють дебати 64-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Зранку перед членами Асамблеї виступить президент США Барак Обама. Очікується, що він вималює своє бачення нової світової кооперації і наголосить на необхідності пошуку нових підходів у міжнародній політиці XXI-го століття.

У цей же день ввечері на сесії виступить президент України Віктор Ющенко. Окрім того, український президент проведе ряд двосторонніх зустрічей: з президентами Бразилії, Фінляндії, Литви, Генеральним Секретарем НАТО. Поза сесією ООН Віктор Ющенко також зустрінеться з українською та єврейською громадами та представниками бізнес-кіл США.

XS
SM
MD
LG