Спеціальні потреби

Актуально

Жертви рецесії у США змушені йти на нелегкі компроміси
У сотень тисяч тих, хто став жертвою масових звільнень на Волл-Стріт, життя складається по-різному. Комусь пощастило - робота знайшлась незабаром, а менш удачливі все ще займаються пошуком. Майкл Сабатіно досі намагається працевлаштуватися після звільнення із інвестиційно-фінансової компанії «Сітіґруп» рік тому. Колишній брокер Ендрю Луань, який так само втратив роботу у вересні 2008 року, вже працевлаштувався. Втім, так чи інакше, на певні компроміси - чи то фінансові, чи то професійні - довелося піти майже всім.

Вісімнадцять місяців тому життя Майкла Сабатіно кардинально змінилося. В нього народилася донька - всього через два тижні після того як він втратив роботу в інвестиційно-фінансовій компанії «Сітіґруп», де він працював інвестиційним аналітиком.

Сабатіно потрапив у першу хвилю звільнень в індустрії фінансових послуг. Хоч він це сприйняв досить болісно, але вирішив змінити кар’єру та записався на курси, аби отримати ліцензію фінансового консультанта. Тоді ж «Ліман Бразерс» - як і чимало менших інвестиційних банків - оголосив про банкрутство, фінансовий сектор почало лихоманити, і на ринку праці з’являлося все більше звільнених висококваліфікованих фахівців із фінансів.

Майкл Сабатіно розмовляв із десятками компаній, які займаються фінансовим плануванням, але ніхто не наймав.

«Тоді я вирішив дослухатися поради свого консультанта з питань кар’єрного росту та погодився пройти практику в компанії, що спеціалізується на фінансовому плануванні у Нью- Джерсі, і це стало прекрасним досвідом», - каже Майкл.


Він отримував всього 10 доларів за годину і мав разом із дружиною Джулією серйозно переглянути свій сімейний бюджет.

«Це дійсно змусило нас сісти та проаналізувати наші витрати і у багатьох випадках прийняти досить неприємні рішення про їх скорочення», - розповідає Сабатіно.

Протягом останніх півтора років подружжя переважно жило на збереження та значно зменшило свої витрати. Родина Сабатіно - одна з багатьох, яка змушена чекати, поки економіка почне виходити з кризи та фінансові компанії знову почнуть наймати працівників. Наразі безробіття досягло рекордної позначки за останні 25 років, а сфера фінансових послуг залишається однією з найбільш уражених.

Головний економіст компанії «Стандарт енд Пурс» Дейвід Вісс:

«Ми навряд чи побачимо зменшення рівня безробіття до 4 кварталу наступного року, а у сфері фінансових послуг навіть ще пізніше».

Саме це одна з причин чому Ендрю Луань вирішив повністю змінити свою кар’єру. Звільнений з «Дойче Банк» у квітні цього року, Луань заснував туристичну компанію з назвою «Досвід Волл-Стріту». Він пропонує туристам двохгодинну екскурсію на тему фінансової кризи.

«Це - моя мета. Навчити людей про Волл-Стріт, створити уявлення про нього менш міфічним, більш особистим. Для багатьох людей Волл-Стріт - не більше, ніж будинки. Правильно?.. Це фондова біржа, скульптура бика, а ми намагаємося персоніфікувати та розповісти історії про всі ці об’єкти».

Луань каже, що після повільного початку, його бізнес набирає обертів. А щодо Сабатіно, то він вірить, що незабаром знайде роботу фінансового консультанта. Тепер ж він насолоджується часом, який може провести з маленькою донькою.

Всі новини дня

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG