Спеціальні потреби

Актуально

Жертви рецесії у США змушені йти на нелегкі компроміси
У сотень тисяч тих, хто став жертвою масових звільнень на Волл-Стріт, життя складається по-різному. Комусь пощастило - робота знайшлась незабаром, а менш удачливі все ще займаються пошуком. Майкл Сабатіно досі намагається працевлаштуватися після звільнення із інвестиційно-фінансової компанії «Сітіґруп» рік тому. Колишній брокер Ендрю Луань, який так само втратив роботу у вересні 2008 року, вже працевлаштувався. Втім, так чи інакше, на певні компроміси - чи то фінансові, чи то професійні - довелося піти майже всім.

Вісімнадцять місяців тому життя Майкла Сабатіно кардинально змінилося. В нього народилася донька - всього через два тижні після того як він втратив роботу в інвестиційно-фінансовій компанії «Сітіґруп», де він працював інвестиційним аналітиком.

Сабатіно потрапив у першу хвилю звільнень в індустрії фінансових послуг. Хоч він це сприйняв досить болісно, але вирішив змінити кар’єру та записався на курси, аби отримати ліцензію фінансового консультанта. Тоді ж «Ліман Бразерс» - як і чимало менших інвестиційних банків - оголосив про банкрутство, фінансовий сектор почало лихоманити, і на ринку праці з’являлося все більше звільнених висококваліфікованих фахівців із фінансів.

Майкл Сабатіно розмовляв із десятками компаній, які займаються фінансовим плануванням, але ніхто не наймав.

«Тоді я вирішив дослухатися поради свого консультанта з питань кар’єрного росту та погодився пройти практику в компанії, що спеціалізується на фінансовому плануванні у Нью- Джерсі, і це стало прекрасним досвідом», - каже Майкл.


Він отримував всього 10 доларів за годину і мав разом із дружиною Джулією серйозно переглянути свій сімейний бюджет.

«Це дійсно змусило нас сісти та проаналізувати наші витрати і у багатьох випадках прийняти досить неприємні рішення про їх скорочення», - розповідає Сабатіно.

Протягом останніх півтора років подружжя переважно жило на збереження та значно зменшило свої витрати. Родина Сабатіно - одна з багатьох, яка змушена чекати, поки економіка почне виходити з кризи та фінансові компанії знову почнуть наймати працівників. Наразі безробіття досягло рекордної позначки за останні 25 років, а сфера фінансових послуг залишається однією з найбільш уражених.

Головний економіст компанії «Стандарт енд Пурс» Дейвід Вісс:

«Ми навряд чи побачимо зменшення рівня безробіття до 4 кварталу наступного року, а у сфері фінансових послуг навіть ще пізніше».

Саме це одна з причин чому Ендрю Луань вирішив повністю змінити свою кар’єру. Звільнений з «Дойче Банк» у квітні цього року, Луань заснував туристичну компанію з назвою «Досвід Волл-Стріту». Він пропонує туристам двохгодинну екскурсію на тему фінансової кризи.

«Це - моя мета. Навчити людей про Волл-Стріт, створити уявлення про нього менш міфічним, більш особистим. Для багатьох людей Волл-Стріт - не більше, ніж будинки. Правильно?.. Це фондова біржа, скульптура бика, а ми намагаємося персоніфікувати та розповісти історії про всі ці об’єкти».

Луань каже, що після повільного початку, його бізнес набирає обертів. А щодо Сабатіно, то він вірить, що незабаром знайде роботу фінансового консультанта. Тепер ж він насолоджується часом, який може провести з маленькою донькою.

Всі новини дня

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Більше

XS
SM
MD
LG