Спеціальні потреби

Проблема кліматичних змін очима генсека ООН

Організація Об’єднаних Націй далі знаходиться в авангарді міжнародних зусиль, які мають на меті сповільнення темпів глобального потепління. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликає до якнайшвидшого укладення нової угоди в цій справі. На його заклик відгукнулось приблизно майже сто керівників держав і голів уряду, які прибули до Нью-Йорку для участі в одноденному кліматичному саміті напередодні відкриття 64-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Результат цієї зустрічі визначить, чи слід сподіватись поступу на переговорах цього року в Копенгагені в питанні укладення нової глобальної угоди про кліматичні зміни.

Науковці б`ють на сполох. На планеті відбуваються зміни, і не на краще. Льодовики надто швидко тануть, рівень світових океанів підвищується, бурі і негоди стають дедалі частішими явищами, повені та посухи нищать посіви і худобу. На погляд дослідників, якщо не сповільнити темпи глобального потепління тепер - майбутнім покоління буде ще важче.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун каже, що побачив суть проблеми на власні очі, коли недавно відвідав Арктику.

«Стоячи на арктичній кризі, я відчув неймовірну силу природи. Водночас у мене було сильне почуття невідкладності, почуття уразливості нашого світу. Я бачив, як ці льодовики тануть. І якщо ми не вдамось до негайних заходів, кажуть науковці, то до 2030 року Арктика може стати фактично вільною від криги».

Головним фактором у глобальному потеплінні є зростання рівня двоокису вуглецю в атмосфері. Цей газ накопичується у результаті таких процесів як спалювання нафтопродуктів і вугілля, а також знищення лісів. Промисловість, сучасне сільське господарство і вирубування лісів у різних країнах світу є головними причинами глобального потепління. Головними винуватцями у цьому процесі - на погляд експертів - є Китай, Сполучені Штати, Бразилія та Індонезія.

Міжнародна громадськість вимагає укладення нової угоди щодо зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу і сподівається, що переговори тепер можуть підготувати базу для укладення і підписання нового договору на зустрічі в Копенгагені у грудні.

Організація Об’єднаних Націй намагається надати країнам на шляху розвитку фінансову допомогу, щоби і вони почали впроваджувати заходи для боротьби з кліматичними змінами. ООН та інші передбачають, що така допомога може коштувати 400-600 мільярдів доларів щороку.

І в час, коли країн світу докладатимуть зусиль для укладення угоди в грудні, Пан Ґі Мун зазначає, що кожен житель планети може вже сьогодні зробити свій внесок у цю справу.

«Коли я подорожую, я завжди вимикаю лампи, коли не потрібно світла. Води уживаю дуже мало. Намагаюсь у різні способи зменшити випуск двоокису вуглецю в природне середовище. Намагаюсь бути лідером, який служить прикладом для інших».

Генеральний секретар висловлює сподівання, що не лише державні керівники, але людство загалом зрозуміє невідкладність цієї справи.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG