Спеціальні потреби

Актуально

Проблема кліматичних змін очима генсека ООН
Організація Об’єднаних Націй далі знаходиться в авангарді міжнародних зусиль, які мають на меті сповільнення темпів глобального потепління. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликає до якнайшвидшого укладення нової угоди в цій справі. На його заклик відгукнулось приблизно майже сто керівників держав і голів уряду, які прибули до Нью-Йорку для участі в одноденному кліматичному саміті напередодні відкриття 64-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Результат цієї зустрічі визначить, чи слід сподіватись поступу на переговорах цього року в Копенгагені в питанні укладення нової глобальної угоди про кліматичні зміни.

Науковці б`ють на сполох. На планеті відбуваються зміни, і не на краще. Льодовики надто швидко тануть, рівень світових океанів підвищується, бурі і негоди стають дедалі частішими явищами, повені та посухи нищать посіви і худобу. На погляд дослідників, якщо не сповільнити темпи глобального потепління тепер - майбутнім покоління буде ще важче.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун каже, що побачив суть проблеми на власні очі, коли недавно відвідав Арктику.

«Стоячи на арктичній кризі, я відчув неймовірну силу природи. Водночас у мене було сильне почуття невідкладності, почуття уразливості нашого світу. Я бачив, як ці льодовики тануть. І якщо ми не вдамось до негайних заходів, кажуть науковці, то до 2030 року Арктика може стати фактично вільною від криги».

Головним фактором у глобальному потеплінні є зростання рівня двоокису вуглецю в атмосфері. Цей газ накопичується у результаті таких процесів як спалювання нафтопродуктів і вугілля, а також знищення лісів. Промисловість, сучасне сільське господарство і вирубування лісів у різних країнах світу є головними причинами глобального потепління. Головними винуватцями у цьому процесі - на погляд експертів - є Китай, Сполучені Штати, Бразилія та Індонезія.

Міжнародна громадськість вимагає укладення нової угоди щодо зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу і сподівається, що переговори тепер можуть підготувати базу для укладення і підписання нового договору на зустрічі в Копенгагені у грудні.

Організація Об’єднаних Націй намагається надати країнам на шляху розвитку фінансову допомогу, щоби і вони почали впроваджувати заходи для боротьби з кліматичними змінами. ООН та інші передбачають, що така допомога може коштувати 400-600 мільярдів доларів щороку.

І в час, коли країн світу докладатимуть зусиль для укладення угоди в грудні, Пан Ґі Мун зазначає, що кожен житель планети може вже сьогодні зробити свій внесок у цю справу.

«Коли я подорожую, я завжди вимикаю лампи, коли не потрібно світла. Води уживаю дуже мало. Намагаюсь у різні способи зменшити випуск двоокису вуглецю в природне середовище. Намагаюсь бути лідером, який служить прикладом для інших».

Генеральний секретар висловлює сподівання, що не лише державні керівники, але людство загалом зрозуміє невідкладність цієї справи.

Всі новини дня

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Більше

XS
SM
MD
LG