Спеціальні потреби

Актуально

Янукович і Тимошенко – лідери електоральних симпатій

Керівник опозиційної «Партії регіонів» Віктор Янукович і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко залишаються лідерами електоральних симпатій в Україні. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною компанією TNS на початку вересня.

При цьому експерти кажуть, що обом головним претендентам на президентське крісло вдалося наростити кількість прихильників з часу проведення попереднього дослідження у серпні. Якби вибори відбулися найближчої неділі, за Віктора Януковича віддали б голоси 21,4% з опитаних (зростання на 2,2% порівняно із попереднім місяцем). Президентський рейтинг Юлії Тимошенко зріс ще суттєвіше – на 3,1%. Нині за прем'єра готові віддати голоси 14,2% опитаних громадян.

Соціологи кажуть, що незважаючи на масовану рекламну кампанію почав втрачати прихильників колишній спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк. За даними TNS, нині за нього готові голосувувати менше 10% громадян. Його відставання від Юлії Тимошенко, з якою він ще у серпні ділив другий рядок рейтингу, стало доволі значним. За місяць Яценюк втратив два відсотки своїх прихильників, проте впевнено посідає третій рядок найімовірніших кандидатів на президентську посаду.

Соціологи констатують, що в стані їх переслідувачів не сталося суттєвих змін. Від 2 до 4 відсотків громадян готові віддати свої голоси за нинішнього спікера Володимира Литвина, лідера комуністів Петра Симоненка і президента Віктора Ющенка. Останній напередодні ще раз підтвердив намір залишитися президентом ще на один термін. Проте нині соціологи залишають Вікторові Ющенку мінімальні шанси бути переобраним.

Експерти також звертають увагу на велику кількість людей, які ще не визначилися кому віддати свій голос. За даними TNS, нині кожен п'ятий українець не зробив вибір на користь когось із ймовірних претендентів на президентську посаду. Відтак, рейтинги кандидатів ще можуть зазнати суттєвих змін до дня голосування. Тим більше, враховуючи той факт, що офіційно виборча кампанія ще не почалася. Хоч українські політики вже стали одними з основних замовників реклами в медіа.

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG