Спеціальні потреби

Обама, Браун і Саркозі дали попередження Ірану


У п’ятницю президент США Барак Обама, прем’єр-міністр Великобританії Ґордон Браун і президент Франції Ніколя Саркозі звинуватили Іран у спорудженні секретного ядерного комплексу. Вони вимагають, щоб Тегеран негайно відкрив доступ до нього міжнародним інспекторам.

З такою заявою лідери виступили на економічному саміті Великої двадцятки в Піттсбургу.

Вони звинуватили іранський уряд у будівництві таємного підземного заводу для виробництва ядерного палива. Вони наполягають на тому, щоб інспекторам МАГАТЕ негайно було відкрито доступ до комплексу, аби запевнитись, що об’єкт не використовуватиметься для виготовлення ядерної зброї.

Представники адміністрації Обами кажуть, що спорудження заводу є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. які закликають Іран припинити свою програму збагачення урану.

Іранські посадовці кажуть, що звинувачення, що об’єкт є секретним, не відповідають дійсності. Міністр ядерної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що робота на заводі проходить згідно із встановленими МАГАТЕ рамками.

В інтерв’. американському журналу Тайм президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад сказав. що його країна не зобов’язана повіомляти адміністрацію Обами про всю свою ядерну діяльність.

Іран визнав існування такого заводу у листі направленому до Міжнародного агентства ООН з атомної енергії цього тижня.

Президент Обама повідомив, що західні країни представили МАГАТЕ докази наявності такого комплексу у четвер. Він заявив, що Сполученим Штатам вже давно відомо про існування заводу і, що Іран роками приховував його від ядерних інспекторів. Об’єкт, як повідомляється, розташований біля священного для шиїтів міста Кум, що за приблизно 160 кілометрів на південий захід від Тегерана.

Раніше, Іран наполягав на тому, що уран збагачується лише на одному підприємстві в місті Натанз. За роботою цього заводу ретельно стежить МАГАТЕ.

США та їх західні союзники звинувачують Іран у намаганні придбати ядерну зброю.Тегеран твердить, що іранська ядерна програма має виключно мирні цілі.XS
SM
MD
LG