Спеціальні потреби

Актуально

Піттсбурґ переживає нову хвилю імміграції
Цьогорічний саміт Великої двадцятки – країн з найбільшими економіками світу - проходив в американському місті Піттсбурґ, яке має довгу історію як економічного процвітання, так і занепаду. Іммігранти – невід`ємна складова цих процесів.

Іммігранти з Європи, які прибували до США вкінці 19-го століття, часто оселялися у Піттсбурґу. Саме там на початку індустріальної епохи можна було знайти роботу на сталеливарних заводах та фабриках. Відтак місто втратило статус столиці важкої промисловості, а з ним і десятки тисяч робочих місць.

Але останніми роками місто знову відроджується і все частіше асоціюється з високотехнологічними підприємствами, медичними розробками і кращими університетами. Ця зміна викликала і нову хвилю імміграції.

Вкінці 19-го століття Піттсбурґ відіграв особливу роль у індустріалізації США. Зі сталі, що вироблялася у місті, будувалося залізничне сполучення, яке назавжди змінило обличчя американських міст. Регіональний економіст Крістофер Брім каже, що економічне зростання призвело до створення робочих місць, і до Піттсбурґа хлинула робоча сила з усіх кінців світу:

«Міграція була на той час в основному європейська -- зі Східної та Центральної Європи. У Піттсбурґу є етнічні громади, які не були сконцентровані ніде інше в країні. Це серби, хорвати, українці. Вони почали прибувати у кінці 19-го століття, і залишалися тут жити».

З часом імпортувати сталь стало дешевше, аніж її виробляти, і зайнятість населення Піттсбурґа у важкій промисловості впала зі 400 до 80 тисяч. Брім зазначив, що місто було змушене трансформуватися зі столиці важкої промисловості у центр технології та фінансів: «Рушієм стали школи, університети і фірми високих технологій», -- зазначає він.

Ці перетворення змінили етнічний склад міста. Суніл Вадвані є власником технологічної компанії “iGate”, в якій по всьому світу працює 6 тисяч людей. Суніл народився в Індії. У 70-их роках він приїхав вчитися до Піттсбурґа і залишився. Він розповідає:

«Коли ми сюди приїхали, іммігрантів, зокрема, з Азії, було не так багато. З Індії було нас дуже мало. Але за останні 20-30 років їх кількість надзвичайно зросла».

Вихідці з Індії сьогодні є найбільшою громадою Піттсбурґа – приблизно 12 тисяч.

Мешканець Піттсбурґа Кану Сані каже, що індійці, як правило, добре організовані і дуже помітні, тому складається враження, що у них велика громада.

Кану Сані працював для американської компанії у Делі, коли вперше приїхав до Піттсбурґа 30 років тому. Поїздка змінила його життя. Він забрав родину і тепер працює у Піттсбурзькому університеті. Йому часто доводиться пояснювати свій вибір:

«Мене часто запитують друзі: «Чому Піттсбурґ?». Адже це не завжди було традиційним місцем оселяння іммігрантів, але для мене – тут є все, що потрібно, і я прийняв це рішення дуже легко».

Чимало іммігрантів з Індії, які живуть в Піттсбурґу, працюють у медичній та освітній галузях. Дослідження та технології також користуються попитом.

«Потік іммігрантів у Піттсбурґ дуже зріс за останні 10-20 років» -- каже підприємець Суніл Вадвані, -- «і це потік надзвичайно освічених іммігрантів, професіоналів – лікарів, інженерів, науковців і так далі».

Піттсбурґ не тільки є містом, де індійці шукають роботу. Представники меншин навіть переїжджають сюди жити у пенсійному віці.

Пенсіонер Суба Редді переїхав до Піттсурґа через храм, у якому тепер він проводить екскурсії. Він каже, що у довгі вихідні храм відвідує до п`ять тисяч людей з усіх куточків США, Канади, Європи та Індії.Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG