Спеціальні потреби

Актуально

Oскаржено рішення про заборону критики Тимошенко

Рішення Печерського суду Києва щодо заборони на негативну та критичну інформацію про Юлію Тимошенко викликало шквал негативних коментарів з боку правозахисних організацій.

Українська Гельсінська спілка з прав людини оскаржила цю ухвалу в апеляційному порядку. Як каже адвокат Вячеслав Якубенко, ухвала стосується всіх громадян України і порушує їхні права. У апеляційній скарзі УГСПЛ та адвокат Якубенко зазначають, що по-перше, суд у даній справі вирішив питання про права та обов'язки, не залучивши їх до участі у справі; по-друге, висновки суду не відповідають матеріалам справи; по-третє, виносячи оскаржувану ухвалу, суд не врахував, що Юлія Тимошенко є публічною особою, тобто повинна бути відкритою для критики.

Як відомо, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово вказував, що публічні особи повинні бути готові до широкого критичного висвітлення своєї діяльності (напр., справа «Лінґенс проти Австрії» (Lingens v. Austria (1986) 8 EHRR 407). Законом «Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року» Україна визнала над собою юрисдикцію Європейського суду з прав людини по всіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування Конвенції.

Також, в УГСПЛ вважають, що суд першої інстанції не врахував, що Європейський суд з прав людини вважає попередні заборони на поширення інформації (особливо у ЗМІ) крайнім заходом, який повинен застосовуватися лише у виняткових ситуаціях.

Сьогодні ж Народно-патріотичне об’єднання «Набат» розповсюдило заяву із закликом виступити проти цього судового рішення. «Ми вимагаємо, щоб суддя ВОВК С.В., який виніс протизаконне рішення, був суворо покараний, а рішення суду – переглянуте» - сказано у заяві.

«Досить було б і того, що урядом засекречено реальні цифри виконання бюджету, економічну статистику та інші життєво важливі для країни показники. Тобто уявлення про те, як живе країна і в якому напрямку вона рухається, громадяни повинні формувати виключно на підставі бравурних заяв глави уряду. При тому, що на власному досвіді люди практично не відчувають позитивних результатів діяльності прем’єра. А тепер Юлія Тимошенко через суд забороняє будь-кому дізнаватися неприємну для неї правду навіть з тих крихт, що час від часу потрапляють до нас через засоби масової інформації», - кажуть у Набаті.

Щоправда, треба зазначити, що головою цього об`єднання є колишній політичний соратник Тимошенко Йосип Вінський, який зі скандалом залишив пост міністра транспорту в уряді Тимошенко.

Чимало ініціатив щодо рішення печерського суду є і на інтернет ресурсах. Зокрема, сайт Майдан закликає всіх бажаючих скористатися своїм правом оскаржити рішення суду: «Печерський суд м. Києва за позовом "Батьківщини" своїм рішенням виніс певну заборону всім, нікого не залучивши до участи у справі та й просто не повідомивши про таке щастя. Тож тепер кожен має право оскаржити "печерсько-батьківщинний" вибрик, надіславши відповідну заяву або принаймні вимагати від суду надання копії ухвали».

Як вже повідомлялося, Печерський райсуд Києва ухвалою від 22 вересня заборонив розповсюдження будь-якої «недобросовісної» реклами, що стосується діяльності прем`єр-міністра, голови партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. У позові йшлося про заборону відповідачеві й будь-яким іншим фізичним і юридичним особам, незалежно від форми власності, розміщувати на біл-бордах, інших зовнішніх рекламних носіях, радіо і телебаченні, мережі Інтернет, в електронних ЗМІ будь-яку «недобросовісну» рекламу, що стосується діяльності прем`єр-міністра.

Це відразу викликало гостру реакцію з боку опозиції – Партії регіонів. Тим часом БЮТ ніяк не коментує реакцію своїх політичних опонентів та правозахисників.

Всі новини дня

Столтенберґ: Якщо Путін переможе – це буде сигналом іншим авторитарним режимам. Відео

«Якщо президент Путін переможе в Україні, це дасть сигнал про те, що авторитарні режими можуть досягати своїх цілей за допомогою грубої сили», - заявив генсек НАТО Єнс Столтенберґ.

Перед відступом росіяни нашпигували все навколо вибухівкою: як розміновують деокуповані території на Миколаївщині. Відео

Японія нещодавно оголосила, що передасть Україні сучасне обладнання для розмінування. Група експертів Державної служби з надзвичайних ситуацій пройшла тренування із використання приладів у Камбоджі, а зараз продовжує курс навчання безпосередньо у Японії. Тим часом...

Нема ознак, щоб Україна використовувала американські гроші не за призначенням - Мінфін США 

"Ми вітаємо зусилля української влади щодо співпраці з нами, аби допомога США доходила до тих, кому вона призначена”, - заявила речниця Міністерства фінансів США. 

Міністерство фінансів США заявило, що не бачить жодних ознак того, що українці використовували американські кошти не за призначенням.

Відомство має намір тісно співпрацювати з українською владою, щоб забезпечити належні гарантії для запобігання корупції. Заява американського Мінфіну пролунала у вівторок, 31 січня, через кілька днів після того, як в Україні звільнили низку високопосадовців за звинуваченнями в причетності до корупції.

"У нас немає жодних ознак того, що кошти США були використані не за призначенням в Україні, - коментар речниці Міністерства фінансів США Меган Аппер опублікувала агенція Reuters. - Ми вітаємо зусилля української влади щодо співпраці з нами, аби забезпечити належні гарантії, щоб допомога США доходила до тих, кому вона призначена".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Речниця також повідомила, що Міністерство фінансів США разом зі Світовим банком відстежують американські виплати, "щоб підтвердити, що вони використовуються за призначенням, а також щоб з Україною та іншими партнерами боротися з корупцією".

Станом на грудень Світовий банк виділив Україні понад 13 мільярдів доларів через програму PEACE на державні витрати для підтримки адміністративної спроможності України. Значна частина цих коштів надходить саме зі Сполучених Штатів.

Програма PEACE, організована Світовим банком, дозволяє міжнародним донорам об’єднати зусилля для надання швидкої та адресної фінансової підтримки. За даними Світового Банку, ця програма покриває виплати пенсій та зарплат працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій, фінансує соціальну допомогу малозабезпеченим та дітям з особливими потребами, покриває оплату комунальних послуг, субсидії внутрішньо переміщеним особам, медичні послуги в лікарнях та поліклініках.

Як повідомляв Голос Америки, минулого тижня в Україні запрацювала "гаряча лінія" Служби інспектора Агенції з міжнародної допомоги США (USAID). Метою її роботи - нагляд за використанням коштів і ресурсів, наданих американськими платниками податків на підтримку України.

За даними Transparency International у щорічному Індексі сприйняття корупції Україна посідає 116 місце зі 180 країн світу.

"Вбивці танків". У Пентагоні показали, як вантажать БМП Bradley для України

Завантаження БМП Bradley у порту в Північній Кароліні, 25 січня 2023. Фото U.S. Transportation Command by Oz Suguitan

Перша партія бойових машин Bradley відправлена до України, повідомив Пентагон. Вантаж, що містить понад 60 БМП у межах угоди про військову допомогу Сполучених Штатів у 2,85 мільярда доларів, залишив американський порт поблизу Чарльстона у штаті Південна Кароліна.

"Bradley – це дуже потужний автомобіль, який ми надаємо українцям, – сказала підполковник армії Ребекка Д’Анджело, яка контролювала процес завантаження обладнання. - Сподіваюся, вони зможуть просуватися вперед на полі бою та відновити втрачені позиції, маючи обладнання, яке дорівнює тому або перевищує те, що є у росіян".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Як повідомляв Голос Америки, надані українцям спроможності від США можуть змінити "розстановку сил на полі бою". У попередніх двох пакетах військової допомоги Сполучені Штати оголосили про передачу Україні 109 бойових машин піхоти Bradley, яких називають "вбивцями танків". Після цього для українських військових організували кількатижневі тренування на цих системах у Німеччині.

Щоразу коли ми говорили, що нова зброя для Києва може призвести до ескалації, ми помилялись - Борис Джонсон у Вашингтоні

Колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у Вашингтоні закликав надати Україні усе спорядження, яке їй необхідно.

Західним союзникам потрібно якнайшвидше надати Києву всю необхідну зброю, щоб Україна змогла перемогти у російській війні вже цього року. Про це колишній премʼєр-міністр Великої Британії заявив під час візиту до США, де відвідав Український дім у Вашингтоні й провів сніданок і прес-конференцію із посолкою України Оксаною Маркаровою.

"Я тут, тому що я підтримую Україну з гордістю, а також щоб донести важливий меседж, що США відіграли провідну роль у допомозі нашим українським друзям, які захищають себе від жорстоких і непотрібних атак Путіна і російських збройних сил", - заявив Джонсон.

Він пояснив: "Я хочу донести у Вашингтоні, що немає жодної причини відкладати допомогу. Наші українські друзі мають отримати усе, що потрібно, щоб вигнати росіян з усієї території України якомога швидше. Щоб це сталося цього року – 2023. Це найкраще для України, Заходу та Росії. Закінчімо цю катастрофу якнайшвидше".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Говорячи про надання Україні досконалішої зброї, включно із винищувачами F-16, колишній британський прем'єр зауважив: "Щоразу коли ми говорили, що не маємо надавати певний тип зброї через ризик ескалації, досвід показав, що це була помилка (...). Ще зовсім недавно казали, що про танки не треба й думати, а зараз ми даємо танки. Отже, мій головний аргумент: продовжуймо обговорення. Але не відкладаймо. Це життєво важливо, щоб Україна отримала техніку, яка їй необхідна, якнайшвидше. Це гуманна річ для України й всього світу".

Відповідаючи на питання Голосу Америки щодо відповіді президента США Джозефа Байдена напередодні про те, що США не будуть надавати Україні винищувачі F-16, Джонсон відповів, що захоплюється тим, що робить адміністрація Байдена, яка витратила 23 мільярди доларів лише на військову допомогу Україні, і що він сподівається, що вона буде будувати на цих досягненнях.

"Я вважаю, що інвестиції, які Сполучені Штати зробили у вирішення цього конфлікту, є насправді розумною річчю в довгостроковій перспективі для всієї євроатлантичної зони. Зі стриманням російської агресії та відсічу російській агресії в Україні загальна економія в довгостроковій перспективі буде величезною", - сказав він.

Також він повторив свій заклик про те, що безпека України має бути гарантована таким же чином, як й для країн НАТО. За його словами, він змінив свою думку щодо членства України в Альянсі.

"Я раніше думав, що в основному нам потрібно знайти спосіб забезпечити безпеки України обладнанням, розвідкою, тренуваннями, щоб вони більше ніколи не могли бути атаковані. Але ви знаєте, тепер я думаю, що досить вже двозначностей. Ми десятиліттями намагалися не мати України в НАТО, що призвело до найгіршої війни в Європі за 80 років".

Більше

XS
SM
MD
LG