Спеціальні потреби

Актуально

Расмуссен: кліматичні зміни і безпека - взаємопов`язані

Новий Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен хоче, щоб цей оборонний союз почав обговорювати питання кліматичних змін, оскільки воно має велике значення для безпеки. Глобальне потепління і підвищення рівня морів та океанів призведуть до масової міграції і можуть викликати конфлікти.

Генеральний секретар Расмуссен заявив, що НАТО намагається протидіяти таким загрозам 21 століття, як піратство і хакерські атаки. Одначе кліматичні зміни, сказав він, становлять унікальне випробування.

«Кліматичні зміни - це щось особливе. Ця наука ще не розвинена. Наслідки цих змін тільки-що починають з’являтися і сьогодні важко визначити, що саме міняється».

А тому, що нема відповідного графіку, не завжди є політична воля щоб цьому зарадити.

«Коли доводиться вибирати між витратами на школи і на охорону здоров’я тепер - у противагу вкладанню грошей на інші цілі - то для більшості лідерів це легкий, зрозумілий вибір», - каже Расмуссен.

Генеральний секретар НАТО виступив із доповіддю на конференції у Лондоні на тему управління ризиком у 21 столітті, яку спільно спонсорували НАТО і гігант страхувальної індустрії компанія «Ллойд». Він заявив, що підвищення рівня морів і океанів, підвищення температур, посухи та спад у виробництві харчів неминуче призведуть до виникнення конфліктів. Навіть не маючи конкретних даних, зазначив Расмуссен, необхідно вдатись до певних кроків.

«Можливо ми не знаємо, які будуть точні наслідки, точні витрати, чи конкретні дати кліматичних змін… не знаємо, як вони вплинуть на безпеку… проте ми знаємо достатньо, аби починати діяти. Або ми почнемо вкладати в це гроші тепер, або нам доведеться платити набагато дорожчою ціною пізніше».

Расмуссен заявив, що кліматичні зміни повинні сприйматися так як і кожна інша загроза та що країнам потрібно готуватись до можливих наслідків.

«Питання впливу кліматичних змін на безпеку слід інтегрувати в стратегії пов’язані з національною безпекою і обороною. Це означає, що наші розвідувальні агентства повинні зараховувати це до своїх найважливіших завдань. Це означає, що військові планувальники повинні оцінити потенційні наслідки, відповідно усучаснити свої плани, і встановити, які потужності вони можливо потребуватимуть у майбутньому».

Расмуссен вважає, що ці плани не конче повинні передбачати лише воєнні дії.

«Кліматичні зміни потенційно можуть мати величезний вплив на безпеку, але реакція на це не повинна бути виключно військова. Фактично, я мусив би сказати навіть, що військові аспекти є лише одним знаряддям із багатьох інших».

Генеральний секретар НАТО далі заявив, що традиційні військові структури відіграватимуть дуже велику роль, проте уряди країн світу повинні застосовувати превентивну дипломатію аби запобігти потенційним конфліктам.

Наприклад в Арктичному регіоні тане крига, що облегшує прохід кораблів північними водами і викликає конкуренцію поміж країнами щодо того кому що належить.

Генеральний секретар НАТО вважає, що будь-які розбіжності в поглядах слід обговорювати вже тепер.

«Ми повинні забезпечити укладення відповідних договорів щодо юрисдикції, доступу до ресурсів, риболовлі, щоб уникнути напруженості в майбутньому.»

Оборонний союз НАТО, на думку Рассмусена, унікально придатний для обговорення питання кліматичних змін об’єднуючи 28 країн, які разом визначають спільний шлях в багатьох інших ділянках.

Всі новини дня

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

У Голівуді презентували стрічку “Погані Дороги”, щоб показати історію українсько-російської війни. А також, щоб зібрати кошти для постраждалиx від агресії Росії. На показ приїхала і режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

“Не ходіть до школи, школи більше немає”, – історія школи № 66 міста Маріуполя та її директора. Відео

Школа №66 була гордістю Маріуполя – після капітального ремонту вона пропрацювала лише 4 роки та готувалася до чергового випускного. Але все скінчилося 23 лютого.

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драмтеатру в Маріуполі. Інтерв’ю

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Міжнародна правозахисна організація опублікувала чергову доповідь, присвячену воєнним злочинам російської армії в Україні.

Підсумки саміту НАТО, анонс нових поставок військової допомоги Україні – подробиці. Відео

В Мадриді завершився саміт НАТО, який багато хто вже назвав історичним. В останній день зустрічей, лідери США та Великобританії анонсували надання Україні нових поставок військової допомоги.

В ООН закликають допустити гуманітарну допомогу в Херсон, Маріуполь та інші непідконтрольні Києву території  

Мешканка на зруйнованій вулиці Маріуполя 27 травня 2022 року. АР/ Олексій Олекандров.  

Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані висловила стурбованість тим, що працівники ООН та їхні партнери в Україні не можуть повноцінно виконувати свою гуманітарну роботу через брак безпеки та перешкоди.

Зокрема, доступ працівників міжнародних гуманітарних місій обмежений або неможливий до Херсона, Маріуполя та інших територій, що неповністю підконтрольні українському уряду.

У четвер, 30 червня, вона закликала “рішуче та терміново” забезпечити безпечний та безперешкодний доступ гуманітарних працівників до всіх регіонів України, міст, сіл та селищ, де люди потребують допомоги.

Вона також наголосила на необхідності дозволити цивільним особам залишити територію воєнних дій, якщо люди цього захочуть.

“Попри величезні труднощі, ми разом із нашими партнерами від початку російського вторгнення, від 24 лютого, надали життєво необхідну допомогу майже дев’яти мільйонам жінок, дітей та чоловіків у кожному регіоні України. Це на додаток до неймовірної роботи тисяч і тисяч волонтерів по всій країні, які підтримують власний народ”, - заявила координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні.

За її словами, в районах, де активізуються бойові дії, зростають гуманітарні потреби мешканців.

Напередодні, 29 червня, Моніторингова місія з прав людини в Україні оприлюднила новий звіт щодо порушень в Україні. У ньому задокументовані випадки вбивств, тортур, зникнення людей, а також інші злочини проти цивільного населення за перші три місяці війни. Місія також змогла перевірити і підтвердити 23 випадки сексуального насильства в час війни.

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG