Спеціальні потреби

Актуально

Расмуссен: кліматичні зміни і безпека - взаємопов`язані

Новий Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен хоче, щоб цей оборонний союз почав обговорювати питання кліматичних змін, оскільки воно має велике значення для безпеки. Глобальне потепління і підвищення рівня морів та океанів призведуть до масової міграції і можуть викликати конфлікти.

Генеральний секретар Расмуссен заявив, що НАТО намагається протидіяти таким загрозам 21 століття, як піратство і хакерські атаки. Одначе кліматичні зміни, сказав він, становлять унікальне випробування.

«Кліматичні зміни - це щось особливе. Ця наука ще не розвинена. Наслідки цих змін тільки-що починають з’являтися і сьогодні важко визначити, що саме міняється».

А тому, що нема відповідного графіку, не завжди є політична воля щоб цьому зарадити.

«Коли доводиться вибирати між витратами на школи і на охорону здоров’я тепер - у противагу вкладанню грошей на інші цілі - то для більшості лідерів це легкий, зрозумілий вибір», - каже Расмуссен.

Генеральний секретар НАТО виступив із доповіддю на конференції у Лондоні на тему управління ризиком у 21 столітті, яку спільно спонсорували НАТО і гігант страхувальної індустрії компанія «Ллойд». Він заявив, що підвищення рівня морів і океанів, підвищення температур, посухи та спад у виробництві харчів неминуче призведуть до виникнення конфліктів. Навіть не маючи конкретних даних, зазначив Расмуссен, необхідно вдатись до певних кроків.

«Можливо ми не знаємо, які будуть точні наслідки, точні витрати, чи конкретні дати кліматичних змін… не знаємо, як вони вплинуть на безпеку… проте ми знаємо достатньо, аби починати діяти. Або ми почнемо вкладати в це гроші тепер, або нам доведеться платити набагато дорожчою ціною пізніше».

Расмуссен заявив, що кліматичні зміни повинні сприйматися так як і кожна інша загроза та що країнам потрібно готуватись до можливих наслідків.

«Питання впливу кліматичних змін на безпеку слід інтегрувати в стратегії пов’язані з національною безпекою і обороною. Це означає, що наші розвідувальні агентства повинні зараховувати це до своїх найважливіших завдань. Це означає, що військові планувальники повинні оцінити потенційні наслідки, відповідно усучаснити свої плани, і встановити, які потужності вони можливо потребуватимуть у майбутньому».

Расмуссен вважає, що ці плани не конче повинні передбачати лише воєнні дії.

«Кліматичні зміни потенційно можуть мати величезний вплив на безпеку, але реакція на це не повинна бути виключно військова. Фактично, я мусив би сказати навіть, що військові аспекти є лише одним знаряддям із багатьох інших».

Генеральний секретар НАТО далі заявив, що традиційні військові структури відіграватимуть дуже велику роль, проте уряди країн світу повинні застосовувати превентивну дипломатію аби запобігти потенційним конфліктам.

Наприклад в Арктичному регіоні тане крига, що облегшує прохід кораблів північними водами і викликає конкуренцію поміж країнами щодо того кому що належить.

Генеральний секретар НАТО вважає, що будь-які розбіжності в поглядах слід обговорювати вже тепер.

«Ми повинні забезпечити укладення відповідних договорів щодо юрисдикції, доступу до ресурсів, риболовлі, щоб уникнути напруженості в майбутньому.»

Оборонний союз НАТО, на думку Рассмусена, унікально придатний для обговорення питання кліматичних змін об’єднуючи 28 країн, які разом визначають спільний шлях в багатьох інших ділянках.

Всі новини дня

Фермери в штаті Іллінойс вимушені змінювати плани на посівну через ріст цін на добрива. Відео

Війна Росії в Україні відчувається навіть за тисячі кілометрів, на протилежному континенті. Фермери в американському штаті Іллінойс вимушені змінювати плани на посівну через ріст цін на добрива.

Єльченко: Реакція ООН на підрив Каховської ГЕС квола і запізніла. Відео

Єльченко: Реакція ООН на підрив Каховської ГЕС квола і запізніла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

“Ми можемо вже відверто стверджувати про те, що ООН знаходиться в глибокій кризі. До речі, ще одне підтвердження цього – дуже квола і запізніла реакція сьогодні на підрив Каховської ГЕС”, - заявив колишній представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні", – Столтенберґ. Відео

"Руйнування Каховської дамби сьогодні становить загрозу життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

"Україна мусить перемогти" - посол США в ОБСЄ відреагував на руйнування дамби в Каховці

Супутниковий знімок Maxar показує зруйнований шлях через дамбу в Новій Каховці. Роздатковий матеріал АFР

"Обурливим актом екологічного руйнування" назвав вибух на Каховській ГЕС посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер. Він вказав, що Росія з початку війни виявляє неповагу до життів цивільних та інфраструктури.

"Руйнування дамби в новій Каховці є обурливим актом екологічного руйнування, який наражає на небезпеку життя та добробут сотень тисяч українців, а також природнє середовище, - твітує посадовець. - З початку цієї війни, Росія не виявляла жодної поваги до життів цивільних та інфраструктури. Україна мусить перемогти".

В Європі вказують - Росія відповідатиме за руйнування цивільної інфраструктури.

"Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності", - написав у Twitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.

Як повідомляв Голос Америки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ наголосив на тому, що підрив дамби становить загрозу для тисяч життів і ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні.

"Неспровокована агресивна війна президента Путіна проти України надовго змінила наше безпекове середовище. Росія зруйнувала мир у Європі. Руйнування Каховської дамби сьогодні становить загрозу життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість Росії під час війни в Україні", - заявив генсек НАТО.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі закликав не забувати, що до цих подій призвела невиправдана агресія Росії.

"Я чув повідомлення про вибух на дамбі та ризики повені, - каже Клеверлі. - Мені ще занадто рано давати якусь оцінку ситуації по суті. Але, звісно, варто пам’ятати, що єдиною причиною, чому ця проблема є, це неспровоковане вторгнення Росії, повномасштабне вторгнення в Україну. Ми продовжуватимемо оцінювати ситуацію, що розвивається, але, звичайно, ми повторюємо те, що ми говорили протягом цього конфлікту, що найкраще, що Росія може зробити зараз, це негайно вивести свої війська".

Вранці 6 червня Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило про руйнування Каховської ГЕС "внаслідок ймовірного підриву".

"Через це у зоні підтоплення близько 80 населених пунктів", - йдеться в повідомленні. Український президент Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому погодили низку безпекових і дипломатичних заходів, зокрема йдеться про скликання засідання Ради Безпеки ООН. Росія, натомість звинувачує Україну в "саботажі" на дамбі.

"Найкраще, що Росія може зробити зараз, це негайно вивести свої війська", – Джеймс Клеверлі. Відео

"Я чув повідомлення про вибух на дамбі та ризики повені... Варто пам’ятати, що єдиною причиною, чому ця проблема є, це неспровоковане вторгнення Росії, повномасштабне вторгнення в Україну", – міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі

Більше

XS
SM
MD
LG