Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко: зовнішнє кредитування під загрозою

Міжнародні фінансові організації можуть обмежити надання Україні раніше обіцяних кредитних коштів. Експерти попереджають, що такі наслідки матиме намір уряду відмовитися від підвищення ціни на газ. Про таку можливість сьогодні повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Під час наради вона заявила, що рекомендуватиме Національній комісії з регулювання електроенергетики утримати на час опалювального сезону на нинішньому рівні тарифи на природний газ для підприємств теплокомуненерго. «Я розумію, що якщо далі підвищувати ті ціни, то це буде тільки збільшувати борги та буде ставити місцеві бюджети у неможливу ситуацію», - заявила пані Тимошенко.

Міжнародні фінансові інституції погодилися надавати кредити за умови поетапного підвищення внутрішніх цін на газ, які нині субсидуються державною компанією «Нафтогаз України». Тарифи мали зрости на 20% вже з жовтня. Однак уряд відмовився від цього кроку, таким чином порушивши меморандум з Міжнародним валютним фондом. МВФ мав до кінця року надати Україні майже 4 мільярди доларів. В президентському секретаріаті зауважують, що експерти Фонду налаштовані рішуче і не продовжать фінансування без виконання умов меморандуму.

Не варто Києву розраховувати і на запозичення у Росії. Урядовці цієї країни заявили сьогодні, що вже не розглядають можливості надання кредиту Україні. Про те, що прохання Києва позичити 5 мільярдів доларів залишать без позитивної відповіді повідомив міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

Водночас, за його словами, Росія підтримує виділення Україні коштів Міжнародного валютного фонду. «Ми уважно спостерігаємо за виконанням програми МВФ. Ми як члени МВФ підтримуємо виділення фондом кредиту Україні. Але на двосторонній основі ми (надавати позички) не плануємо», - заявив Кудрін. Український уряд планував отримати фінанси на закупівлю російського газу.

Зовнішні запозичення будуть критично необхідні Києву у 2010-ому. Національний банк України підрахував, що наступного року обсяг виплат за зовнішніми запозиченнями складе понад 20 мільярдів доларів. Майже 90% із цієї суми складатиме борг приватних організацій. Ці кошти українські банки і корпорації залучали на зовнішніх ринках. Нацбанк обіцяє допомогти вітчизняним фінустановам з тимчасовим рефінансуванням, якщо у них виникатимуть короткотермінові проблеми із ліквідністю. Уряду протягом наступного року доведеться виплатити 2,3 мільярди доларів.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG