Спеціальні потреби

Правляча коаліція в Україні опинилася під загрозою?


Правляча коаліція «схудла» на три багнети. Блок Юлії Тимошенко виключив зі своєї фракції у парламенті народних депутатів Ігоря Рибакова, Володимира Каплієнка і Геннадія Задирка. Рішення було прийнято на засіданні фракції у четвер, а причиною послужив непослух. Ці троє не раз голосували урозріз рішенню фракції – от і під час недавнього голосування за підвищені соцстандарти, всупереч волі БЮТ, натисли кпопки «за».

«Їхні картки у парламенті голосують в унісон із Партією регіонів. Тому зрозуміло, що вони вже працюють на іншу політичну силу», -- сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради бютівець Сергій Міщенко, коментуючи вигнання колишніх однофракційників.

Він нагадав: виключити Рибакова давно вже вирішив з`їзд; що ж до Каплієнка і Задирка, то їхня «історія розлучення» з БЮТом почалась іще тоді, коли вони, слідом за Йосипом Вінським, написали заяву про вихід із партії «Батьківщина» (як мовилось у заяві -- «у зв`язку з серйозними розбіжностями з головою партії та обманом виборців щодо виконання програми «Український прорив»). А останньою краплею вочевидь став скандал навколо вимкнення 7 жовтня прямої трансляції телеканалу «Рада» під час брифінгу, на якому Задирко і Каплієнко критикували Юлію Тимошенко.

Тепер виключені з фракції БЮТ Рибаков, Каплієнко і Задирко оголошені позафракційними депутатами. Про це повідомив на засіданні парламенту в четвер перший віце-спікер Олександр Лавринович. А колишні колеги з БЮТу навіть пропонують посадити їх окремо – на лаві для позафракційних.

У правлячій коаліції пробито пролом і з іншого боку. Удару завдала фракція «Наша Україна – Народна самооборона». Про свій вихід з коаліційної угоди заявили двоє депутатів від Української народної партії – Ярослав Джоджик і Олександр Клименко. Про це повідомив у четвер лідер УНП Юрій Костенко. Як він пояснив, його партійці не бажають бути «ширмою для популістської діяльності уряду».

Утім, як поспішив запевнити голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко, цей демарш не може спричинити до розвалу коаліції. Він нагадав роз`яснення Конституційного Суду: до коаліції вступають і з неї виходять лише фракції, а не окремі депутати. З тієї ж причини, як виглядає, до розвалу коаліції не призведе і виключення трьох депутатів із фракції БЮТ.

Водночас окрім названих, існують й інші законодавчі норми стосовно парламентської коаліції. Про них нагадав у четвер представник президента у Верховній Раді Ігор Попов. Як він зауважив, «Конституційний Суд чітко визначив, що коаліцією депутатських фракцій є об`єднання фракцій парламенту, до складу якого входить не менше 226 депутатів». «Таким чином, вихід депутатів УНП – ще одне свідчення того, що сьогодні коаліції немає», -- наголосив Попов, слова якого цитує прес-служба президента України.

Нагадаємо: нинішня парламентська коаліція у складі фракцій БЮТ, Блоку Литвина та частини НУ-НС юридично оформилась у грудні 2008 року. Через гострий дефіцит голосів коаліцію одразу нарекли «правлячою коаліцією меншості». Нагадаємо також: відсутність дієздатної коаліції в парламенті дає привід президенту розпустити Верховну Раду та оголосити дострокові парламентські вибори.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG