Спеціальні потреби

Актуально

Обама працює над новою стратегією війни в Афганістані
Громадська думка є одним з головних факторів, якому адміністрація США приділяє пильну увагу, розмірковуючи, чи посилати додатковий американський контингент в Афганістан.

Експерти зазначають, що мінімальна більшість американців – приблизно 52% – вважають виправданими американські військові зусилля в Афганістані. Але при цьому існують величезні розбіжності в поглядах, які стосуються глибини, обсягу і тривання цих зусиль.

Президент Обама, з одного боку, зіштовхується з опором деяких членів власної Демократичної партії, які хочуть, щоб адміністрація не піддавалась тиску військових збільшити військову присутність в Афганістані. З іншого боку, республіканці вимагають, аби Обама задовольнив прохання командирів.

Конгресмен-республіканець Джон Бойнер зазначив: «Я розумію, що президент прагне переконатися, що наші наступні кроки в Афганістані будуть правильними. Але невиправдане затягування може зашкодити нашим шансам на успіх».

Війна в Афганістані, за оцінкою експертів, призвела до перерозподілу політичних союзів у Вашингтоні. Аналітики стверджують, що люди, які зазвичай є рішучими прихильниками Обами – ліберали і демократи – найменше підтримують воєнні дії в Афганістані, – а в цьому полягає сьогоднішня політика президента.

Рішення Обами стосовно подальших дій в Афганістані, може мати політичний ризик для його адміністрації, – зазначає історик Роберт Даллек:

«Як тільки громадськість налаштовується проти війни, як тільки вона переконується, що війна хоч і не програна, але стає затяжною, це породжує надзвичайні політичні складнощі для президента, підважує його авторитет, віру в його розсудливість і спроможність провести внутрішні реформи».

Класичним прикладом цього історик Роберт Далек наводить участь США у В’єтнамській війні.

Прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббс визнає, що ставки в перегляді афганської політики надзвичайно високі:

«Це не випробування однієї людини. Це випробування країни, чи зможе вона знайти відповідне вирішення загрози з боку екстремізму, яка надходить з Афганістану і Пакистану».

Президентське рішення щодо стратегії в Афганістані очікується найближчим часом.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG