Спеціальні потреби

Актуально

В Україні відзначили свято Покрови та річницю УПА

Християнське свято Покрови Святої Богородиці викликало різні марші та акції протесту у Києві та інших містах України. Саме цього дня відзначають річницю створення Української повстанської армії. Праве Всеукраїнське об’єднання «Свобода» на цей день запланувало проведення маршу за визнання УПА, що викликало протест лівих політичних сил.

Ще зранку на Хрещатику зібралися комуністи з червоними прапорами, які скандували «Не допустимо повторення фашизму». Натомість активісти «Свободи» зібралися на Софійській площі вже пообіді. У марші взяли участь близько 4 тисяч осіб. Колона перебувала під посиленою охороною бійців спецзагону МВС «Беркут», зважаючи на те, що у попередні роки вже мали місце силові зіткнення прихильників УПА з представниками лівих.

На Майдані Незалежності відбувся святковий концерт з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та річниці створення УПА.

До цієї дати в парламенті відбулися парламентські слухання, на яких Світовий конгрес українців закликав депутатів визнати воїнів ОУН-УПА учасниками національно-визвольної боротьби за незалежну Україну та надати їм належні пільги. Про що заявив президент СКУ Євген Чолій.

За примирення вояків Червоної армії з вояками УПА знову сьогодні говорив і президент Ющенко на Волині. Віктор Ющенко особливо високо оцінив той факт, що сьогодні в урочистостях взяли участь як ветерани УПА, так і радянської армії. «Для мене як президента є великою честю покласти квіти, висловити шану героям однієї та другої армій, і для мене є великою честю, що ці герої стоять поряд», – сказав Віктор Ющенко. Він висловив переконання, що говорити про розбудову гідного майбутнього держави неможливо без досягнення національної єдності та примирення. «Немає історії, яка важливіша за спільне майбутнє», – сказав він.

Щодо УПА, то Ющенко заявив таке: «Ми повертаємо нації правду про героїчні сторінки її минулого. Правду про героїв Української повстанської армії і Колківської республіки кожен українець має усвідомити розумом і серцем. На цій святій правді ми виховуватимемо наступні покоління нашого великого народу».

Про визнання воїнів УПА ветеранами Другої світової війни Віктор Ющенко заявляв як про свою виборчу обіцянку у 2004 році. Однак, за 5 років він так і не спромігся домогтися ухвалення відповідного рішення від Верховної Ради.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG