Спеціальні потреби

Актуально

У Фонді ‘Спадщина’ згадали про події ‘холодної’ війни
Дев`ятого листопада цього року виповниться 20 років від того дня, коли у Берліні була зруйнована стіна, що ділила місто й світ на дві половини - соціалістичний та капіталістичний табори. Цей день вважається офіційним закінченням доби «холодної» війни. У консервативному науково-дослідному інституті Фонд «Спадщина» про цю подію згадували колишні члени та радники адміністрації Рейґана - американського президента, який доклав значних зусиль до закінчення «холодної» війни.

Серед причин повалення комуністичного режиму називають як внутрішні процеси всередині самого Радянського Союзу та його країн - сателітів, так і роль США.

Президент Інституту світової політики Джон Ленчовські каже, що радянський режим боявся свого народу.

«Вони прийшли до влади незаконно і Комуністична партія спиралася на секретність та силу, а не на підтримку народу», - додав він.

Правда була одним із основних методів боротьби з комуністичною владою.

«Архіви Голосу Америки, Радіо Свободи повні листів від дисидентів із колишніх комуністичних країн, які є вдячними за об’єктивні, чесні, надихаючі передачі, що транслювалися в їхні країни протягом сорока років «холодної» війни», - каже колишній заступник держсекретаря США Джеймс Ґласманн.

Лех Валенса наголосив у 2004 році: «Ми б не змогли перемогти комунізму без Голосу Америки».

Старший науковий співробітник Фонду «Спадщина» Лі Едвардс вважає, що в той же час, за винятком поодиноких винятків, західні радянологи не змогли передбачити падіння комунізму.

«По-перше, вони були соціалістами і проти капіталізму. По-друге, вони вірили у знищення національної ідентичності і вважали це політичною та моральною необхідністю. По-третє, вони були пацифістами і вірили, що умиротворення опонента є завжди краще, ніж конфронтація. І останнє, вони були атеїстами і не вірили у трансцендентну природу добра. Ці інтелектуали симпатизували комунізму і самі комуністи називали їх ‘корисними ідіотами’», - зазначив Лі Едвардс.

Відомий історик та колишній діяч адміністрації Рейґана, професор історії Гарвардського університету Ричард Пайпс, підбив підсумок того, які висновки з перемоги над комунізмом мають зробити сучасні державні діячі.

«Події 1989 року показали слабкість деспотичного уряду. Ми маємо пам’ятати цей урок. Хоча деспотичні уряди виглядають сильними, вони є слабкими та крихкими. Той факт, що вони забороняють вільно подорожувати та обмежують свободу слова, є свідченням їхньої слабкості. Вони живуть у постійному страху перед своїм населенням. І це означає, що на них можна тиснути. Ми це зробили у 80-х роках і досягли успіху. Ми маємо пам’ятати цей успіх сьогодні. Якщо США хочуть мати вплив на такі режими як Північна Корея, Іран чи Куба, то треба це робити не через гучні слова та жести, а через тиск. І хоча спочатку ці режими можуть відповісти насиллям, в кінці-кінців вони впадуть».

Частиною заходу була виставка картин українського художника Миколи Гетьмана. Цей колишній в’язень ГУЛАГу провів 8 років у таборах на Колимі, малюючи свої картини у великому секреті. Про це розповів старший науковий співробітник Фонду «Спадщина» Лі Едвардс.

«Після того як Микола Гетьман закінчив роботу над картинами, він хотів їх якось переправити на Захід, тому що побоювався, що після його смерті влада їх зруйнує. Про це стало відомо і вашингтонська організація «Джеймстаун Фаундейшен» вивезла їх до США. В 1997 році була перша публічна виставка картин Гетьмана у приміщенні Конгресу, потім вони зберігалися у сховищі і зараз передані Фонду «Спадщина». Тепер ми намагаємося знайти для них постійне приміщення. Це - тільки друга публічна виставка колекції «ГУЛАГ» за понад десятиліття».

У Сполучених Штатах та країнах Західної Європи пам`ять про фашистський Голокост активно підтримується численними єврейськими організаціями. Вони вірять, що це абсолютно необхідно, аби подібне ніколи не повторилося у майбутньому. Учасники заходу сподіваються, що картини Миколи Гетьмана, історичні праці, заснування Інтернет-музею «Комунізм» та багато інших зусиль допоможуть людям на Заході пам’ятати також і про злочини комуністичного режиму.

Всі новини дня

ЄС і США хочуть уникнути торговельної війни довкола субсидування «зелених» технологій

Емануель Макрон після переговорів з Джо Байденом сказав, що дискусії у Вашингтоні зокрема торкалися можливих негативних наслідків американського «Закону про зниження інфляції» для Європи і висловив упевненість, що проблеми будуть подолані. 1 грудня 2022 р.

Чільні представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки кажуть, що працюють над тим, аби уникнути проблем у торгівлі між партнерами внаслідок економічної політики, яка впливає на умови промислової конкуренції.

Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було.
Джо Байден

Йдеться про масштабні пропозиції уряду президента Джо Байдена відповідно до ухваленого Конгресом у серпні, «Закону про зниження інфляції» (Inflation Reduction Act «IRA»).

Акт передбачає податкові та інші заохочення на $430 мільярдів, що мали б сприяти розвитку галузей для збереження довкілля, а також можливість зменшення цін для американців.

Європейці стурбовані тим, що фінансові стимули створять переваги для американських підприємств і несправедливо знизять конкурентоспроможність європейських.

«Є ризик, що IRA може призвести до несправедливої конкуренції, може закрити ринки і зруйнувати ті ланцюги постачання, які вже зазнали випробувань КОВІДом», - сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн цього тижня в Бельгії.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на гасло «Купуй американське!», яке в основі цієї ініціативи США, і на те, що вони назвала «податковими знижками, які можуть призвести до дискримінації», а також «субсидіями виробникам, що можуть призвести до перегонів у субсидіях».

«Дозвольте мені заявити чітко: конкуренція - це добре. Вона підштовхує нововведення, посилює ефективність і забезпечує просування вперед, і таким чином знижує вартість чистих технологій. Конкуренція між Європою і Сполученими Штатами може підштовхнути промисловість і там, і там до покращення, оновлення і швидших перетворень», - підкреслила президентка Єврокомісії, зауваживши, що «ми не лише створимо добре оплачувані робочі місця у Європі та США, але ми також знизимо глобальні ціни чистих енергетичних технологій».

Слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації.
Еммануель Макрон

Але вона наголосила, що це можливо лише при конкуренції «на рівних умовах» і закликала працювати зі США, а також «змінити наші власні правила, щоб сприяти інвестиціям» в переході економіки Європи на чисті технології.

Ці питання були порушені під час державного візиту французького президента Емануеля Макрона до США на початку грудня.

Макрон сказав в інтерв’ю американському телеканалу CBC News, що американські субсидії «вбивчі», для європейських галузей, бо вони «в 2-3 рази вищі ніж у Європі».

Французький президент наголосив, що особливо в умовах російської війни в Україні «слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації і навіть американського суспільства».

Американський президент Джо Байден погодився з можливістю «поправок», які б знизили загрозу дискримінації.

«Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було», - сказав Байден.

Еммануель Макрон сказав, що його переговори з Байденом підтвердили повну тотожність позиції «щодо української ситуації», і що розмови про IRA були «дуже плідні й глибокі».

«Ми подолаємо їх (побічні наслідки IRA)», - заявив французький лідер.

Дивіться також:

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Новий тиждень в Україні почався із чергових ракетних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Масові обстріли Росії свідчать про її жорстоку стратегію: принести війну в кожен український дім - заявили в посольстві США в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG