Спеціальні потреби

Актуально

Колишнім раковим пацієнтам потрібні додаткові обстеження
Американський Фонд боротьби з хворобою раку серед дітей, повідомляє, що щороку приблизно 160 тисячам дітей у світі ставлять діагноз раку. Їх шанси виживання кращі в розвинутих країнах, ніж деінде. Одначе, широкомасштабне дослідження у Північній Америці недавно встановило, що багато пацієнтів, які дожили до дорослого віку, не проходять необхідних додаткових обстежень.

Келі Кравел у дитячому віці хворіла на лейкемію і лікарі також поставили їй діагноз раку шкіри, раку щитовидної залози і раку молочної залози. Вони сказали їй, що через хіміотерапію і радіацію, які їй довелось проходити, вона не зможе народити дітей.

Сьогодні науковці переконані, що токсичні хімікати, які понад 20 років тому використовувались у боротьбі з раковими хворобами можливо спричинилися до підвищеного ризику захворювань у майбутньому.

У 1993 році розпочалось дослідження стану здоров’я осіб, яким між 1970 і 1986 роками було поставлено діагноз раку. На підставі його результатів встановлено, що наслідком хіміотерапії, радіації та інших онкологічних процедур є поява різних захворювань у дорослому віці: від передчасної менопаузи, інсульту, до інших видів раку.

Келі Кравел тепер проходить періодичні тести на рак.
Однак до 90 відсотків учасників дослідження ніколи не пройшли звичайну колоноскопію, 75 відсотків не пройшли обстеження на рак шкіри, а 50 відсотків жінок не робили мамограму.

Рак товстої кишки, прямої кишки, молочної залози і шкіри пов’язують із кількістю радіотерапії, яку пройшли пацієнти в дитинстві.

Дослідниця Джоржтаунського університету доктор Азіза Шад вважає регулярні додаткові обстеження після вилікування критично важливими.

«Можливо не вдасться змінити курс того, що має статися, але можна зробити це більш терпимим завдяки вчасному виявленню, запобіганню і лікуванню», - каже ця лікарка.

Дослідники наголошують на важливості втримання зв’язку між лікарем і пацієнтом, який в дитинстві вилікувався від раку.

Чотири роки тому Мет’ю Ґросману поставили діагноз рак мозку. Сьогодні він у ремісії, але далі сумлінно ходить на обстеження. «Це насправді безконечна боротьба», - визнає пацієнт.

Координатори дослідження вказують на те, що протягом останніх 20 років значно поліпшилось лікування ракових захворювань у дітей. Вони надіються, що обстеження дітей, які сьогодні лікуються від раку, дадуть підстави на сподівання оптимістичніших прогнозів.

Всі новини дня

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні. Фото: Spc. Samuel Signor, DVIDS

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.

Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.

Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.

Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.

Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.

За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.

Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.

Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.

Вибух на Каховській дамбі: Думки демократів і республіканців. Ексклюзив. Відео

Вибух на Каховській дамбі: Думки демократів і республіканців. Ексклюзив. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

"З військово-тактичної точки зору – цей підрив не має сенсу для жодної зі сторін. І ми поки що не впевнені як реагувати", – Майкл Волтз, конгресмен-республіканець, штат Флорида.

Більше

XS
SM
MD
LG