Спеціальні потреби

Актуально

Українські моряки приєднаються до операції НАТО

Українські військові днями приєднаються до виконання завдань в рамках антитерористичної операції НАТО – «Активні зусилля» – у Середземному морі. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України. Для участі в операції із севастопольського порту вирушив корвет ВМС «Тернопіль». Судно здійснюватиме моніторинг та патрулювання акваторії Середземного моря у складі Об’єднаних збройних сил НАТО, координуючи свої зусилля із Морським оперативним центром Альянсу в Італії та Центром судноплавства НАТО у Великій Британії. На борту корвета перебуває підрозділ морської піхоти.

В операції «Активні зусилля» корвет «Тернопіль» бере участь вже вчетверте, проте вперше перебуватиме у складі тактичних з’єднань кораблів Північноатлантичного альянсу. Під час бойового чергування, яке триватиме до кінця листопада, Українське судно проводитиме моніторинг цивільного судноплавства, збиратиме інформацію про пересування підозрілих суден, супроводжуватиме судна з особливо важливими вантажами. Цього року українські військові значнно зменшили участь у міжнародних навчаннях. Верховна Рада не дала дозволу на проведення спільних маневрів на українській території. Зокрема, з цієї причини було скасовано українсько-американські навчання «Сі Бриз».

Попри складнощі із отриманням дозволів, представники Пентагону висловили намір провести ці навчання наступного року. Цього тижня в Україні перебувала помічник міністра оборони США з питань Росії, України та європейських справ Селест Волендер. В інтерв'ю «Голосу Америки» вона зазначила, що говорила із керівництвом українського оборонного відомства про планування військових навчань «Сі Бриз» і «Репід трайдент».

«Планування таких навчань триває від 9 до 12 місяців. Щоб проводити маневри влітку наступного року ми повинні почати планування вже зараз. Якісь деталі навчань ще не визначені. Але ми сподіваємося в 2010-му організувати такі ж навчання, які ми мали останні декілька років. Вони були дуже важливими і надзвичайно допомогли як американським, так і українським військовим. Під час моїх зустрічей із українськими офіційними особами я зауважила, що треба почати планування не тільки самих маневрів, а й працювати над дозволами на проведення навчань. Звичайно, ми вітаємо, що в Україні є демократична система контролю за міжнародними навчаннями і розуміємо, що дуже важливо, щоб усі заходи відбувалися в рамках української конституції. Я сподіваюся, якщо ми разом з українським політичним керівництвом плануватимемо навчання завчасно, то вони будуть успішними», – заявила Селест Волендер.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG