Спеціальні потреби

Актуально

Західні інвестори хочуть реформ і прозорості в Україні
У четвер в американській столиці відбувся Перший щорічний міжнародний форум з економічного розвитку України, організований Бізнес-радою США-Україна. Провідні американські експерти з питань України, представники бізнес-кіл та економісти обговорили наслідки глобальної кризи на економіку України та шляхи її подолання. Українську делегацію очолили віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря та міністр економіки Богдан Данилишин.

Експерти зазначили, що головними причинами, чому криза виявилась такою болючою для України, стали прив’язаність української валюти до долара, ненадійність банківського сектора та інвестиційного ринку, недієвість законодавчої системи. Не останньою серед причин, на думку Григорія Немирі, стала нескоординована робота гілок української влади та неспроможність своєчасно провести інтенсивні реформи:

«Конституційний конфлікт, через недосконалість самої Конституції, лише погіршив кризу. В час кризи необхідною є швидка, скоординована реакція, спроможність прийняти дієві рішення за короткий час і впровадити їх в дію. Цього не трапилося».

Експерти неодноразово наголошували на необхідності реформ, зокрема енергетичної галузі , яка є ключовою для стабільного розвитку і енергетичної безпеки не лише України, але й європейських сусідів. Старший науковий співробітник Інституту міжнародних досліджень Фонду «Спадщина» Аріель Коен зазначив:

«Якщо Україна впорядкує свій енергетичний сектор зараз, це не лише покращить її економічну ситуацію, але й відчутно допоможе подолати загрозу безпеці України і покращить її геополітичний статус у майбутньому. Україна дуже важлива для Європи, як транзитна країна і як великий виробник товарів, і очевидно, що те, як економіка функціонує – важливо для політичної і соціальної стабільності України».

Західні партнери, задіяні в інвестуванні і торгівлі очікують від українського уряду створення здорового, прозорого, передбачуваного і стабільного бізнес-клімату, передумовою якого є реформа законодавчої системи. Учасники форуму висловили сподівання, що майбутній президент зможе відновити довіру західних інвесторів.

Водночас американські експерти ще раз запевнили Україну у підтримці США і бажанні американського уряду поглибити діалог з українським урядом. Торговельний представник Білого дому Кріс Вілсон наголосив:

«Україні важливо зрозуміти, що США є другом України. Я думаю, візит віце-президента у липні був очевидним сигналом цього. Зараз ми шукаємо шляхів як зміцнити існуючі механізми співпраці і посилити діалог між нашими урядами».

А колишній посол США в Україні Вільям Тейлор додав, що американський уряд постійно наголошує і визнає, що успіх України є важливим для безпеки США і безпеки Євросоюзу.

Колишній голова місії Світового банку в Україні, економіст Едільберто Сеґура зазначив, що допомога Заходу є особливо важливою для подолання кризи:

«Україна не зможе відносно нормально пережити наступних шість місяців економічної кризи без допомоги зовнішніх фінансових інституцій. Очевидно, підтримка є великим пріоритетом. Але я думаю, що мусить бути дуже виваженою фіскальна і монетарна політика уряду, інакше не буде відновлено довіри.

Західні експерти очікують, що після президентських виборів український політикум акумулює зусилля для проведення необхідних реформ.

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG