Спеціальні потреби

Актуально

Міністри оборони країн НАТО обмірковують питання Афганістану

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав членські країни альянсу, щоб вони повністю підтримали воєнні зусилля в Афганістані, уможливлюючи таким способом афганським силам взяти на себе більші обов’язки.

На конференції міністрів оборони країн НАТО, що відбувається у Словаччині, він сказав, що в недалекому майбутньому війська НАТО в Афганістані відіграватимуть лише додаткову роль, тоді як боротьбу очолюватимуть афганські сили.

За його словами, одним із головних питань, перед якими нині стоїть союз НАТО, є те, чи підтримати стратегію високопоставленого американського командира в Афганістані генерала Стенлі Маккристала.

Маккристал, який закликав надіслати до Афганістану більше військ і ресурсів, згідно з передбаченнями, ознайомить міністрів НАТО з американською стратегією. У конференції бере участь також міністр оброни США Роберт Ґейтс.

Тимчасом президент Барак Обами, який має вирішити, чи надіслати до Афганістану більше військ, уважно спостерігає за розвитком політичної ситуації в тій країні, включно з підготовкою до недалекого вже другого туру президентських виборів.

Серйозні проблеми під час виборів у серпні спонукали офіційних осіб до підготовки до другого туру виборів – між нинішнім президентом Гамідом Карзаєм і колишнім міністром закордонних справ Абдуллою Абдуллою.

Тисячі працівників виборчих комісій уже готуються до виборів, які відбудуться через несповна три тижні. Висловлюється занепокоєння, що віддалені райони країни можуть бути ізольовані від решти країни з приводу несприятливої зимової погоди.

Високопоставлений представник ООН в Афганістані Кай Ейде заявив, що афганські офіційні особи заборонили працівникам виборчих комісій, які були причетні до шахрайства під час першого туру виборів, голосувати в другому турі. Виступаючи при нагоді конференції міністрів НАТО у Словаччині, Кай Ейде сказав, що шахрайство може статися і під час виборів сьомого листопада, але висловив надію, що воно не буде таким великим.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG