Спеціальні потреби

Права людини й економіка - головні теми нарад АСЕАНу


Понад 30 тисяч поліцейських і солдатів розгорнуто в курортному місті Гуагін на Таїланді, де відбувається цьогорічний саміт Асоціації держав Південно-Східної Азії.

Кульмінаційним моментом триденного саміту АСЕАН буде створення Комісії захисту прав людини у рамках цього регіонального блоку, до якої входить 10 країн. Активісти кажуть, що це матиме незначний вплив на такі країни, як Бірма - загальновідому своїми порушеннями прав людини - і пояснюють це тим, що головна увага буде зосереджена радше на підтримці, ніж на захисті людських прав.

П’ять керівників АСЕАНУ - Камбоджа, Лаос, Бірма, Сінгапур і Філіппіни - скасували свої зустрічі, заплановані на п’ятницю, із лідерами громадсько-суспільних груп із своїх країн. Голова об’єднуючої ці групи організації «Народний Форум АСЕАНУ» Дебі Стотард сказала, що цей крок «не віщує нічого доброго» для обговорень.

На порядку денному триденного саміту є також питання кліматичних змін, харчової безпеки і біоенергетики. Лідери країн АСЕАНУ матимуть зустрічі з своїми колегами з Китаю, Японії, Південної Кореї, Індії, Австралії і Нової Зеландії.

АСЕАН планує поширити регіональну зону вільної торгівлі і включити до 2015 року Японію, Китай, Південну Корею та деякі інші країни.

Наради АСЕАН на найвищому рівні відкладалися вже двічі через неспокій у Таїланді. До цього блоку входять Бруней, Бірма, Камбоджа, Індонезія, Лаос, Малайзія, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG