Спеціальні потреби

Обама оголосив надзвичайний стан у зв’язку з грипом H1N1

Президент Барак Обама оголосив в країні надзвичайний стан у сфері системи охорони здоров`я з приводу епідемії грипу типу H1N1. Випадки свинячого грипу були зафіксовані вже у сорока шести штатах. Понад тисяча людей померли від цього типу грипу. В той же час виготовлення та розповсюдження вакцини відбувається набагато повільніше, ніж планувалося.

Введення надзвичайного стану надасть міністру охорони здоров`я Кетлін Себеліус додаткові повноваження у боротьбі з епідемією. Наприклад, процес відкриття альтеративних клінік у школах та громадських центрах буде значно спрощеним.

Оголошення надзвичайного стану у сфері системи охорони здоров`я було зумовлене тим, що розповсюдження вірусу та кількість хворих може перевищити можливості лікарень надавати допомогу.

Урядовці кажуть, що введення надзвичайного стану у сфері системи охорони здоров`я не є відображенням рівня розповсюдження інфекції на даний момент. Це є превентивним заходом, зазначила заступинк міністра охорони здоров’я Ніколь Люрі:

«Зараз немає підстав для паніки. Це не є визнанням того, що ситуація є набагато гіршою. Це є відображенням зусиль американського уряду зробити все можливе, аби добре підготуватися».

Тепер клініки матимуть можливість запроваджувати надвзичайні заходи. Наприклад, лікарні можуть розбивати тимчасові намети поруч зі своїми будівлями, де розділятимуть важко хворих від легко хворих.

На сьогодні у США близько двадцяти тисяч хворих на свинячий грип госпіталізовано, в тому числі чимало перебувають у палатах інтенсивної терапії. Близько ста дітей померло. Втім, кілька мільйонів американців перенесли цей грип без ускладнень, або навіть практично «на ногах».

Передбачити, як саме організм кожної конкретної людини реагуватиме на грип типу H1N1– неможливо і найкращим запобіжником є щеплення. Але саме тут – найбільші проблеми. Очікувалося, що до середини жовтня буде виготовлено та розповсюджено сорок мільйонів доз вакцин. Але до лікарень та місцевих управлінь міністерства охорони здоров`я потрапило лише одинадцять мільйонів.

На місцях вдаються до визначення пріоритетних категорій людей, які отримують щеплення. Біля клінік навколо країни вишиковуються довгі черги. І більшості з тих, хто вже встиг отримати щеплення, аби мати повний імунітет від грипу H1N1, буде необхідно зробити ще один укол.XS
SM
MD
LG