Спеціальні потреби

Актуально

Білл Ґейтс дарує інтернет українським бібліотекам
Протягом останніх років уряд Сполучених Штатів виділив понад 1,5 млн. доларів на відкриття в українських бібліотеках безкоштовних Інтернет-центрів. За цією програмою вже працює майже півтори сотні таких осередків. Однак незабаром їх кількість значно зросте – до ініціативи приєднався і приватний бізнес. Найбагатша людина світу, американський комп`ютерний магнат Біл Ґейтс виділив 25 мільйонів доларів, щоб встановити комп`ютери з доступом до мережі інтернет в одній тисячі українських бібліотек.

Кожен сьомий мешканець села Плоске у Броварському районі на Київщині - користувач бібліотеки, з гордістю каже її завідувач Наталія Зброжик. Хоча більшість книг тут ще з радянських часів. Інших розваг у селі майже немає. В місцевому будинку культури в одній кімнаті, яка взимку неопалюється – бібліотека, хор, і гурток саморобок. Завідувачка згадує, як минулого року діти робили стінгазету у шапках і гріли руки гарячим чаєм. Про комп'ютер тут могли тільки мріяти – на це в бюджетах сіл грошей немає. «Якби в бібліотеці в мене комп`ютер стояв, то кожна людина прийшла, подивилася, побачила і навчилася, що з ним можна зробити… і новини якісь почитати, бо газет майже ніхто не передплачує, і книги знайти, яких в нашій бібліотеці немає».

Сільський підприємець Григорій Арендар сподівається, коли у село проведуть інтернет, він зможе знайти в мережі корисну для бізнесу інформацію. Він розподіває, що йому цікава така інформація як дані про нерухомість або вартість машин. «Є що шукати», - каже він.

За даними Української бібліотечної асоціації, з майже 18 тисяч публічних бібліотек в Україні лише біля 500 надають доступ до інтернету. Тільки в кожній третій є комп`ютер, але менш ніж половина з них призначені для читачів. Така ситуація просто нонсенс для країни, яка вважає себе розвиненою, вирішили в Фундації Біла та Мелінди Ґейтс, розповідає Світлана Колесник, з проекту «Бібліоміст». «Співробітники фундації Біла і Мелінди Ґейтс розповідали нам, що коли Біл Ґейтс був маленький, він активно відвідував публічні бібліотеки у Сіетлі. І в нього залишилися дуже позитивні і гарні спогади про ті часи, і тому, коли він виріс, і став багатою людиною, він вирішив, що тепер вже він може допомогти публічним бібліотекам», - каже Колесник.

Програму, гроші на яку дав найзаможніший американець, назвали «БібліоМіст». Ця назва підкреслюватиме місію бібліотек у наближенні новітніх інформаційних технологій до людей. Конкурс вже оголошено – за його результатами 1000 сільських і районних бібліотек країни отримають комп`ютери і доступ до інтернету. Навчатимуть комп`ютерній азбуці і самих бібліотекарів – в кожній області планують обладнати тренінговий центр. Адже багато бібліотекарів, як показують дослідження, в цій справі новачки, каже Ірина Шевченко з Асоціації бібліотекарів України. «Впроваджувати технології, надавати доступ читачам, можуть лише кваліфіковані працівники, які самі з цим обізнані. Тому програми навчання і підтоговки персоналу бібліотек є одним із сегментів цієї програми».

Докладнішу інформацію про умови конкурсу можна знайти на веб-сторінці проекту «Бібліоміст» за адресою: www.bibliomist.org

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG