Спеціальні потреби

Актуально

У Гаазі почався суд над Радованом Караджичем

Міжнародний трибунал в Гаазі зі злочинів у колишній Югославії розпочав довгоочікуваний судовий процес проти колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, який бойкотує цю подію вже другий день.

У вступному слові прокурор Алан Тігер назвав Караджича «головнокомандувачем» армії, відповідальної за етнічну чистку і терор проти цивільного боснійського населення впродовж війни 1992 - 1995 років.

Радован Караджич заявив, що він захищатиме себе самостійно і відмовляється від участі в судовому процесі Гаазького трибуналу. Він твердить, що потребує більше часу для підготовки до оборони.

Міжнародний трибунал однак відкинув ці вимоги, а головуючий суддя О-гон Квон сказав, що розглядає можливість призначення адвоката, який би представляв інтереси звинуваченого у випадку блокування ним процесу.

Прокуратура звинувачує Радована Караджича у відповідальності за знищення у 1995 році щонайменше 8 тисяч мусульман - чоловіків і хлопців - поблизу міста Сребреніца.

Караджичу, якому 64 роки, представлено звинувачено в сукупності по 11 пунктах, включно з геноцидом та злочинах проти людства.

Сербська поліція арештувала Караджича по 12 роках переховування від міжнародного правосуддя. Пошуки командувача армією боснійських сербів Ратко Младіча ведуться далі.

Між тим, у Швеції звільнено колишнього президента Республіки Сербської у Боснії Біляну Плавшич, засуджену на 11 років ув’язнення. Вона відбула лише дві третини свого покарання.

Її доставлено до стокгольмського аеропорту Арлана і посаджено на літак до сербської столиці.

Міжнародний трибунал із злочинів у колишній Югославії в Гаазі, який засудив Плавшич у 2003 році, погодився минулого місяця на її дострокове звільнення.

Білана Плавшич визнала свою роль у переслідуванні хорватів і мусульман під час війни у Боснії і Герцеговині у 1992-1995 роках. Добровільне зізнання було частково причиною її помилування, на підставі домовленості між сторонами, з відмовою від подальшого розгляду звинувачень у геноциді, чистках і вбивстві.

Рідні боснійських мусульман, замордованих під час війни на Балканах, обурені рішенням Гаазького трибуналу про звільнення колишнього президента Республіки Сербської Білани Плавшич. Натомість боснійські серби вітають цей крок.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG