Спеціальні потреби

Суперечливі заяви Ірану щодо ядерної програми


Згідно з повідомленнями, Іран відкинув досягнуту за посередництвом Організації Об’єднаних Націй, угоду про збагачення урану, однак президент Махмуд Ахмедінеджад каже, що він вітає співпрацю з Заходом у ядерній галузі.

Представники західних країн, близькі до переговорів, кажуть, що Іран повідомив Міжнародне агентство з атомної енергії, що він не погодиться на план вислати уран за кордон для його збагачення.

Метою цієї пропозиції було унеможливити Ірану збагачувати уран на своїй території до такого рівня, щоб він був придатний для використання у ядерній зброї. Цей план уже був погоджений іншими сторонами переговорів – Сполученими Штатами, Росією і Францією.

МАГАТЕ повідомило, що отримало від Ірану попередню відповідь у четвер, але не подало подробиць.

Раніше президент Ахмедінеджад заявив, що Іран готовий співпрацювати з західними країнами щодо ядерного палива і технології. Водночас він наполягав, що Іран не відмовиться від своєї ядерної програми.

У телевізійній промові в північно-східному місті Мешхед Ахмедінеджад високо оцінив те, що назвав зміною політики з боку західних країн, кажучи, що вони перейшли від «протистояння до співпраці». Однак представник Державного департаменту США заявив, що Сполучені Штати все ще очікують офіційної відповіді з боку Ірану.

У четвер група ядерних інспекторів ООН повернулася з відвідин раніше таємного заводу збагачення урану в Ірані. Голова групи інспекторів заявив у Відні, що це була корисна подорож і що тепер він вивчатиме дані, отримані на заводі, що неподалік міста Кум.

Дотепер Рада Безпеки ООН тричі накладала санкції на Іран з приводу його відмови стримати процес збагачення урану.

XS
SM
MD
LG