Спеціальні потреби

Свинячий грип завдає збитків американським свинофермам

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що з квітня від вірусу H1N1 у світі померло близько п’яти тисяч людей і більшість з них – у західних країнах. Спочатку лікарі назвали вірус свинячим грипом через те, що знайшли у ньому генетичні матеріали від грипу, яким хворіють свині. Втім, зараз дослідники переосмислюють не лише назву цього захворювання, але й підхід до нього.

У Сполучених Штатах медичні центри отримали щонайменше 23 мільйони доз вакцини проти вірусу H1N1. Та попри це її все ще не вистачає. Досить часто можна побачити людей, готових годинами стояти у чергах, чекаючи на те, аби їх діти отримали щеплення. Сьогодні у США у першу чергу щеплення роблять вагітним жінкам і дітям.

Не дивлячись на назву вірусу свинячий грип, насправді захворювання не передається від свині до людини. Фермери кажуть, що назва вірусу завдала великої шкоди індустрії, адже із спалахом захворювання попит на свинину помітно знизився. Деяких свиней у США інфікували вірусом H1N1, але вони від цього не захворіли. Це підтвердило, що свині не є джерелом поширення вірусу.

У серпні дослідники знайшли вірус в індиках у Чилі і згодом зробили висновок, що хвороба, швидше за все, перейшла від людини до птахів. Останні кілька років люди боялися заразитися смертельним вірусом пташиного грипу від домашньої птиці. А тварини з родини котячих, яких у Китаї вживають у їжу, виявилася причиною важкого захворювання дихальних шляхів у людини, яке згодом назвали атиповою пневмонією.

Американські дослідники кажуть, що 75% інфекційних захворювань можуть передаватися від тварини до людини і навпаки. До того ж більшість з них виникають в Азії, де люди дуже близько живуть з тваринами. Він також говорить про проблему подорожування. І подорожують не лише люди. Науковці кажуть, що екзотичні тварини також можуть переносити інфекцію і передавати її місцевим тваринам, або ж людям. Хвороба також може поширюватися через торгівлю. Китай нещодавно наклав більші обмеження на імпорт американської свинини.

Науковці застерігають, що віруси постійно видозмінюються і через ці зміни можуть передаватися дедалі новим живим істотам на землі.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG