Спеціальні потреби

Актуально

Ситуація на авторинку США починає поліпшуватися
Керівництво Дженерал Моторс обіцяє повернути два мільярди двісті мільйонів доларів, які уряд Німеччини надав Дженерал Моторс для проведення операції купівлі-продажу компанії Опель.

Американський автовиробник Дженерал Моторс, передумав продавати контрольний пакет акцій німецької автокомпанії Опель російсько-канадській групі інвесторів. Уряд Німеччини висловив незадоволення рішенням американської компанії, адже підтримував продаж як спосіб зберегти робочі місця для німецьких працівників.

Керівництво Дженерал Моторс обіцяє повернути два мільярди двісті мільйонів доларів, які уряд Німеччини надав Дженерал Моторс раніше для проведення операції купівлі-продажу. Американці пояснюють своє рішення покращенням ситуації на ринку автомашин, що дозволило Дженерал Моторс отримати перші прибутки за майже два роки.

Загалом ситуація на авторинку США дає підстави сподіватися на краще. Як каже виконавчий директор Дженерал Моторс Майк Діджовані, справи Дженерал Моторс пішли на краще завдяки маркам, які пережили процес банкрутства.

«Дев’яносто п’ять відсотків продажу у жовтні склали марки Шевроле, ДжіЕмСі, Бьюїк та Каділак. Кілька місяців тому вони становили 85 відсотків продажів».

Ще краще йдуть справи у компанії Форд, яка єдиною з трійки американських автогігантів не оголошувала банкрутства і не зверталася до держави за допомогою. У третьому кварталі цього року Форд заробив один мільярд доларів. Це - перший прибуток з початку 2005 року. Компанія розраховує бути стабільно прибутковою у 2011 році завдяки реструктуризації та інвестиціям у популярні моделі. Як каже керівник компанії Форд Алан Мулеллі, ключовим тут є слово «реструктуризація».

«Найважливіше, розумно реструктуризуватися, аби працювати прибутково в умовах зниженого попиту. В іншому випадку ти не можеш продовжувати вкладати гроші в автобудівництво. Нам довелось приймати складні рішення, але це дозволило нам продовжувати інвестувати в нові машини».

Як Форду, так і Дженерал Моторс допомагала надзвичайно популярна урядова програма обміну старих машин на нові, за якої уряд покривав частину ціни, яку споживач платив за нове авто.

Те, що Форд відмовився від державної багатомільярдної допомоги, вважають чимало експертів, стало одним з компонентів його теперішнього успіху. Його імідж і репутація в очах покупців значно покращились – вважає власник автосалону Майк Андерсон.

«Люди дивляться на Форд з більшою повагою, ніж будь-коли за те, що компанія відмовилась від державних грошей».

Форд почав першим скорочувати робочі місця кілька років тому і вкладати гроші у нові моделі машин. За оцінкою незалежних експертів, зараз дев’яносто відсотків моделей компанії відповідають вимогам найвищої якості.

Однак, успіх Форда має свою ціну – двадцять три мільярди доларів, позичених на реструктуризацію ще кілька років тому в інвесторів. Керівництво сподівається віддати гроші завдяки прибутковості. Однак, завдання виходу з кризи ускладнює відмова профспілок працівників Форда піти на поступки щодо зарплат та інших пільг. Профспілки Дженерал Моторс та Крайслера погодились піти на поступки заради виходу з банкрутства. Щоправда Крайслеру це поки що не допомагає. Продажі компанії у жовтні впали ще на тридцять відсотків.
Як каже експерт Джесіка Колдвел, вони мають застарілі моделі, які не подобаються людям і тому вони не можуть привабити покупців.

Крайслер розробив п’ятирічний план виходу з кризи, за яким припинить випускати непопулярні машини і зробить ставку на моделі свого нового партнера італійського Фіата. Аби привабити покупців, Крайслер також пропонуватиме безвідсоткове фінансування на рекордні сім років.

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG