Спеціальні потреби

Республіканці зміцнили свої позиції на виборах у США

Республіканці святкують перемогу на виборах до місцевих органів влади у двох ключових штатах. У змаганнях за губернаторське крісло у Вірджинії перемогу здобув Боб Макдоннелл. Він буде першим губернатором-республіканцем цього штату за останні вісім років. А в Нью-Джерcі республіканець Крис Кристі переміг чинного губернатора Джона Корзайна.

Минулого року обидва штати допомогли Бараку Обамі здобути перемогу в боротьбі за Білий дім. Цього року перед виборами Обама особисто брав участь у кампанії на підтримку кандидатів-демократів.

Чимало аналітиків говорили, що ці місцеві вибори є своєрідним неформальним референдумом довіри до президента і до Демократичної партії загалом. Але опитування, проведене на дільницях, свідчить що це не зовсім так. В обох штатах більше половини виборців загалом задоволені роботою Барака Обами. Вони зазначили, що на їхній вибір вплинуло не ставлення до президента, а загальне незадоволення економікою. Як у Вірджинії, так і в Нью-Джерсі понад 80% виборців занепокоєні економічним становищем. Багато хто – серед них мешканець штатау Вірджинія Жавад Бухріс -- через розчарування вирішив не йти на вибори взагалі.

«Я вирішив не голосувати, бо здається, що мій голос не має значення. У них свій порядок денний, а те, за що ми голосуємо не виконується».

Попри поразку у місцевих виборах, демократи кажуть, що справжнім референдумом на довіру будуть проміжні вибори до Конгресу, які пройдуть в країні наступного року. На переобиратиметься повний склад Палати представників і майже третина місць у Сенаті.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG