Спеціальні потреби

Суд в Італії заочно засудив 23-ох американців


Італійський суд заочно визнав винними двадцять трьох американців, звинувачених у причетності до викрадення у 2003 році на вулицях Мілана особи, запідозреної в тероризмі. Всі окрім одного із звинувачених - агенти Центрального розвідувального управління. Усі засуджені тепер вважаються у розшуку італійського правосуддя.

Колишня агент ЦРУ Сабріна Десуса дізналась про вирок у Нью-Йорку. Повідомлення про її засудження на п’ять років ув’язнення прийшло на її мобільний телефон. Сабріна визнає, що викрадення було помилкою.

«Безперечно, ми порушили закон і тепер нас карають за помилки людей, які схвалили наші дії».

Оголошений у Мілані вирок суду став кульмінацією п’ятирічного розслідування італійського правосуддя. Доволі принципово висловився прокурор Армандо Спатаро: «Нам не потрібні тортури чи викрадення, нам не потрібні таємні в’язниці».

Справа розпочалась після викрадення мусульманського священнослужителя з вулиці Мілана посеред дня. Абу Омара підозрювали у зв’язках з терористами. Його таємно переправили до Єгипту, де за його словами, піддавали тортурам.

Як визнав колишній службовець ЦРУ Боб Баєр, американські агенти, які працювали під прикриттям консульства США, наробили чимало професійних помилок.

«Вони користувалися електронною поштою, дзвонили додому. Італійці змогли з’ясувати їх справжні імена та адреси за допомогою кредитних карток.

Трьох американців італійський суд не став засуджувати через їх дипломатичний статус. Інші, як Сабріна Десуса, почуваються зрадженими.

«Мене призначили представницею цього уряду і повинні були захистити. Ми створили прецедент для союзників, ворогів та друзів, судити наших агентів і засуджувати їх за все, що завгодно.

Суд також засудив двох італійців, причетних до викрадення. Прокурор збирається просити уряд Італії видати міжнародний ордер на арешт засуджених американців. Попередньо, уряд Сільвіо Берлусконі відмовлявся це робити.


XS
SM
MD
LG