Спеціальні потреби

Ющенко: для введення надзвичайного стану підстав немає


В Україні лабораторно підтверджено 65 випадків захворювання на грип A/H1N1; з них 14 пацієнтів померли. Такі статистичні дані оприлюднило Міністерство охорони здоров’я у понеділок.

Порівняно з минулою п’ятницею, кількість достеменно встановлених випадків «свинячого грипу» подвоїлася, кількість його жертв не змінилася. Нагадаємо: станом на п’ятницю МОЗ повідомляв про 32 інфікованих і 14 смертей.

На прес-конференції у понеділок представники Мінохорони здоров’я навели також статистику сезонних епідемій попередніх років, коли про «свинячий грип» в Україні ще ніхто не чув. Так, у 2006 році від «звичайного» грипу та пневмонії померло понад 4 тисячі, у 2007 році – понад 4,5 тисячі, у 2008 році – майже 5 тисяч українців. Поточний рік теж не став винятком: за перші його 9 місяців грип та пневмонія забрали життя 3822 людей. Що ж до нинішньої епідемії грипу та ГРВІ, яка розпочалася наприкінці жовтня, то наразі число її жертв досягло 155 осіб.

При цьому у Мінохорони здоров’я відзначають: за два останніх дні кількість людей, які захворіли та звернулися по медичну допомогу, суттєво зменшилась. Можливо, далися взнаки карантинні заходи, а може, епідемія іде на спад.

Так чи інакше – але пік паніки в суспільстві, здається, уже позаду. Ось і президент України – який сам іще недавно у зверненні до народу бив на сполох, наголошуючи на винятковості ситуації -- тепер закликає українців заспокоїтись і припинити паніку. У понеділок, відвідавши кілька столичних лікарень, Віктор Ющенко заявив: в Україні є все необхідне для лікування хворих на грип, і епідемія тут нічим не страшніша, ніж в інших країнах. «От тільки в Україні у десять разів більше паніки і в сто разів більше ажіотажу», -- поскаржився Ющенко.

Напередодні, в недільному ефірі 5-го каналу, глава держави заявив, що для запровадження в Україні надзвичайного стану через грип немає підстав. Боротьбу деяких політиків з грипом Ющенко назвав «піаром», а як на найбільшого винуватця паніки вказав на уряд.

Президент скасував також засідання Ради з нацбезпеки та оборони, яке планувалося на понеділок і мало розглянути план антиепідемічних заходів. Дехто з аналітиків прогнозував, що на засіданні РНБО у понеділок можуть оголосити надзвичайний стан в Україні і перенести у зв’язку з цим дату президентських виборів. На таку ймовірність натякнув минулої п’ятниці представник президента у парламенті Ігор Попов і навіть назвав нову можливу дату голосування – 30 травня.

Своєю чергою, секретар РНБО Раїса Богатирьова у п’ятницю стверджувала: в Україні існують конституційні підстави для запровадження надзвичайного стану.

А у понеділок секретар РНБО повідомила журналістам інше. За її словами, президент не згадував про надзвичайний стан і не має намірів обговорювати це питання.


XS
SM
MD
LG