Спеціальні потреби

Актуально

Соціальне медичне страхування є у Сан-Франциско
У США тривають запеклі дебати щодо реформи системи охорони здоров’я. Найбільше суперечок викликає пропозиція ввести, так зване, соціальне медичне страхування, що гарантуватиме медичні послуги усім американцям. Противники реформи, як схоже, не усвідомлюють, що цей вид страхування вже діє у багатьох містах Америки.

До 2007 року третина населення Сан-Франциско - а це 60 тисяч людей - не мали медичного страхування.

Але за останні два роки кількість незастрахованих зменшилася на третину завдяки програмі соціального медичного страхування «Здорове Сан-Франциско». Започаткував її мер міста Ґевін Ньюсом:

«Це державний план. І ми є цим державним планом. Нічого не змінилося. Все, що ви побачите - це американський прапор над будинком міськради. Ми не повісили прапор Канади, небо не обвалилося і світ не закінчився».

Соціальна програма, що діє у Сан-Франциско, не є типовим у США медичним страхуванням. Люди, які отримують через неї медичні послуги, не в стані платити за приватне страхування. Тому місто пропонує їм вибрати одну з 30 медичних установ, куди вони можуть звернутися за допомогою.

Фил Ву працював у друкарні в штаті Колорадо. Але коли він звільнився і переїхав у Каліфорнію доглядати за старенькою матір’ю, то втратив страховий медичний поліс, який мав через підприємство.

Ву страждає від високого холестерину. Пішовши до лікаря, він дізнався про існування соціальної медичної програми у Сан-Франциско. Адміністратор медичного центру Альберт Юй каже, що лікування в центрі координується із іншими спеціалістами.

«Ми позбулися посередників. Ми позбулися платника, у цьому випадку страхової компанії, і стали платити самі, ми стали державним планом», - пояснює мер Сан-Франциско Ґевін Ньюсом

Кожний учасник програми обходиться місту у 300 доларів. У залежності від прибутків, люди платять внески від 20 до 200 доларів на місяць - плюс додаткові послуги. Але цих грошей не досить, щоби покрити всі витрати міста.

Нещодавно підприємці Сан-Франциско судилися з містом, яке змусило їх платити місту понад долар за годину роботи своїх працівників. Ці гроші йдуть на покриття робітникам коштів, витрачених на медичні послуги, придбання для них страхового медичного полісу, або на таку соціальну програму медичного страхування, як «Здорове Сан-Франциско».

Втім деякі ресторани перекинули цей фінансовий тягар на своїх клієнтів, беручи з них додаткові збори. «Нам треба якось виживати», - пояснює власниця ресторану Розе Пістола.

Закони Каліфорнії змушують лікувальні заклади надавати медичну допомогу людям, навіть якщо вони не можуть за неї заплатити. Представники міськради Сан-Франциско кажуть, що соціальна програма медичного страхування дозволила зменшити кількість незастрахованих.

Утім щотижня програма поповнюється новими людьми. Не виключено, що зі зростанням безробіття у Каліфорнії - що у деяких місцях уже становить понад 10% - кількість осіб, які потребуватимуть соціального захисту дедалі зростатиме.

Всі новини дня

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Більше

XS
SM
MD
LG