Спеціальні потреби

Актуально

Вшанували пам’ять жертв трагедії на військовій базі США
На американській військовій базі Форт-Гуд, що у Техасі відбулася поминальна церемонія за загиблими від рук нападника – військового психіатра, мусульманина Нідала Гасана.

Сотні військових колег та родини 13 загиблих зібрались, щоб віддати останню шану невинним жертвам. Президент Обама та перша леді прибули на церемонію, де особисто зустрілись з їхніми родинами. Барак Обама заявив, що можливо важко зрозуміти логіку нападника, але можна точно сказати, що жодна віра чи релігія не може бути виправданням вбивства невинних.

Тим часом майор Нідал Гасан, який перебуває у стабільному стані і здатний говорити, найняв адвоката. Американська розвідка вже досить давно була свідома, що Гасан був пов’язаний з радикальними елементами, включно з аль-Кайдою, і ці дані було передано військовому керівництву.

Коли в липні майор Гасан прибув на базу Форт-Гуд, він вже встановив контакти з провідними вербувальниками аль-Кайди. Американець Анвар Авлакі має англомовну Інтернет-сторінку, якою оперує з Ємену. На ній він закликає усіх мусульман до джихаду проти Сполучених Штатів. Спецагенти ФБР кажуть, що Авлакі є провідним вербувальником аль-Кайди і здатний переконувати людей вбивати інших і навіть самих себе.

Перед переїздом до Ємену Авлакі був імамом у вірджинській мечеті, в якій молився і Нідал Гасан. Туди ж ходили і двоє з учасників терактів 11-го вересня.

Американські урядовці кажуть, що Гасан вступив у контакт з Авлакі ще перед тим, як здобув зброю, якою він скористався під час нападу, і військова розвідка знала про це. Авлакі на своєму сайті схвалює напад. Він називає Гасана героєм.

Тим часом військові лікарі заявляють, що скаржились на Гасана ще минулого року за його висловлювання. Він часто наголошував, що передусім мусульманин, а відтак американець. Втім відповідні служби не розслідували цих попереджень оскільки вважали, що Гасан не становить загрози.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG