Спеціальні потреби

У США б`ють на сполох – через харчування школярів

Досить впливова у США група, вивчивши денний раціон американських школярів, почала бити на сполох і закликала звернути увагу на обіди, які готують для учнів середніх класів. Інститут медицини заявляє, що в боротьбі з ожирінням шкільні їдальні повинні подавати більше фруктів, овочів та зернових. Також треба збільшити раціон нежирної їжі і встановити максимально допустиму норму калорій для шкільних обідів. Одна зі шкіл США вже почала запроваджувати в себе ці рекомендації.

Це не лазанья, до якої звикли американські школярі. Вегетаріанська, з якісного борошна та макаронів. Броколі, свіжі овочі та фрукти. У цій середній школі понеділок відтепер пісний день.

Говорить завідувач шкільного харчування міста Балтимор Тоні Джерейсі:

«Наші діти на шляху до поганого здоров’я і в значній мірі причина цього – харчування».

У школах міста Балтимор третина дітей має зайву вагу. Джерейсі частково звинувачує в цьому шкільні обіди. Напівфабрикати, якими годують дітей, фактично не мають споживчих речовин. «Ця їжа просто жахлива», – каже він.

За останні 20 років рівень ожиріння серед американських дітей зріс утричі. Джерейсі отримав дозвіл повністю змінити меню шкільних обідів у понад 200 школах Балтимора та його околиць, з єдиною умовою – нове меню не повинно коштувати ані цента дорожче. Він організував доставку свіжих овочів з місцевих ферм, зменшивши тим самим витрати на перевезення, а також запровадив вегетаріанські обіди по понеділках.

Працівниця їдальні Линніс Брідделл каже: «Ми завжди подавали піцу і курячі пиріжки, піцу і курячі пиріжки, цього року наша їжа набагато краща».

І Джерейсі каже, що справа не лише в їжі на тарілці. Він хоче повністю змінити ставлення школярів до харчів. Ця школа у Балтиморі побудувала три теплиці, де діти роблять все – від засівання до збирання врожаю.

Крім того шкільна система Балтимора тепер має велику ферму, таку собі навчальну лабораторію і, разом з тим, пробну кухню для дітей. Школярі почали змінювати свої звички. Один із школярів, Маркіз Несбіт, каже: «Я почав готувати вдома салати і поживні напої».

«Корисна їжа прищеплює корисні звички» – такий простий рецепт, каже Джерейсі, можна запровадити усюди.
XS
SM
MD
LG