Спеціальні потреби

Актуально

Чхання без упину – загадкова хвороба молодої дівчини
Випадок з 12-річною дівчиною зі штату Вірджинія заінтригував лікарів. Вже третій тиждень вона пчихає без упину – до 16-и разів на хвилину. Це позначилося на всіх аспектах її життя: вона не ходить до школи, їй важко їсти та засинати. І найгірше у тому, що лікарі не знають, ані причини її проблеми, ані те, як їй допомогти.

Лорен Джонсон почала пчихати два тижні тому, коли сильно застудилася. Вона каже, що вже не відчуває, що в неї лоскоче в носі. Люди її про це завжди запитують, але вона каже, що просто постійно пчихає.

Її мати Лінн водить її до різноманітних лікарів. Їй виписують безліч ліків, але діагнозу поки що не має. Лінн важко спостерігати за стражданнями своєї дочки.

Вона вважає, що причина безперестанного пчихання її доньки – психосоматична - і вимагає лікування за допомогою терапії, вправ на релаксацію чи гіпнозу. Минулого тижня гіпнотизер намагався вилікувати Лорен, але безрезультатно. Лорен припиняє пчихати лиш під час сну. Але заснути їй важко. Вона мусить бути повністю фізично виснаженою, перед тим, як заснути. Інакше вона продовжує пчихати і пчихати...

Лорен не ходить до школи, а її мати – не працює. Весь час вони проводять в кабінетах лікарів. Вони їй дійсно співчувають та хочуть допомогти, але Лінн не думає, що хтось знає, як.
Доктор Бассет вважає, що Лорен страждає на захворювання з назвою «пчихання як з кулеметної черги»:

«Коли люди на це страждають, то це виглядає ніби вони грають на трубі чи строчать з кулемета – це безперестанне одноманітне пчихання, яке надзвичайно дратує».

Доктор Бассет каже, що причиною такого пчихання може бути що завгодно – від алергії до наростів у дихальних шляхах. Два роки тому стало відомо про інший подібний випадок – також школярки, Брук Оунс. З того часу періоди безперестанного чхання в Брук повторюються і тривають до шести тижнів. Вона каже, що це спричиняє їй надзвичайну біль:

«Таке відчуття ніби гострі голки чи ножі встромляються в мої долоні та ступні. Якщо хтось в цей момент до мене доторкнеться, я закричу».

Пчихання практично зруйнувало Брукс життя. Її вигнали зі школи через те, що пчихання заважало іншим учням. Вона хотіла вчитися і стати медсестрою. Але, тепер все, що вона може робити, так це триматися день за днем.

І саме це намагається робити Лорен. Вона навчається вдома і їй навіть довелося наново вчитися їсти. А її мати може лише спостерігати за стражданнями доньки та далі ходити до лікарів.


Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG