Спеціальні потреби

Візит Обами в Китай: серед тем - глобальне потепління


У рамках свого азійського турне президент США Барака Обама відвідає Китай. Очікується, що лідери обох країн говоритимуть про перспективи співпраці щодо захисту навколишнього середовища, а також обговорять такі питання як торгівля, відносини у військовій сфері, питання прав людини.

Від початку 70-их років відносини між Китаєм та Сполученими Штатами стали одними з найважливіших у світі. Саме Китай став головною зупинкою у першому закордонному візиті держсекретаря США Гілларі Клінтон. Ще напередодні візиту, Клінтон дала зрозуміти, що хоча порушення прав людини у Китаї все ще непокоїть Вашингтон, це питання не буде домінуючим у стосунках двох країн.

Натомість, у центрі уваги стали питання боротьби проти глобального потепління. Китай та США є найбільшими джерелами викидів вуглекислого газу в атмосферу, що, як вважає більшість вчених, є причиною глобального потепління.

Аналітики сподіваються, що попри відмінності у поглядах на кліматичні зміни, результатом візиту Барака Обами стане угода про співпрацю. Експерти також передбачають, що обом делегаціям доведеться попрацювати, аби розв’язати суперечності щодо військових відносин.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG