Спеціальні потреби

Актуально

Обама розпочав візит до Китаю зустріччю з молоддю
Президент США Барак Обама розпочав свій триденний візит до Китаю зупинкою у Шанхаї – комерційній столиці країни. Його перша зустріч була не з політиками, а з молоддю. Вступне слово президента Обами було коротким. Зміст промови полягав у тому, що проблеми минулого не повинні руйнувати майбутнє.

«Наші відносини не були позбавлені розбіжностей і труднощів, але хибно вважати, що ми повинні бути ворогами», – зазначив президент.

Розбіжності, про які говорив президент Обама, стосуються порушень прав людини у цій країні. Китай відомий тим, що блокує доступ до антиурядових Інтернет-сторінок, і це в країні з найбільшою кількістю користувачів комп’ютерної мережі та мобільних телефонів. Президент Обама вважає, що вільний доступ до інформації робить країну сильнішою:

«Чим більший доступ до інформації, тим сильнішим стає суспільство, тому що громадяни країн світу можуть вимагати підзвітності від своїх урядів. У мене чимало опонентів у США, які звинувачують мене у різних речах, але я вважаю, що це зміцнює нашу демократію і допомагає мені бути кращим лідером».

Присутніх на зустрічі студентів цікавила думка президента США з багатьох нагальних питань – як то тероризм і війна в Іраку та Афганістані. Однак найпопулярнішим запитанням було ставлення Обами до присудження йому Нобелівської премії миру, на що президент відвовів:

«Я припускаю, що комітет надихнув американський народ і оцінив перспективи змін не тільки для Америки, але й для американського трактування світу. Так що до певної міри, я гадаю, вони дали мені нагороду символічно».

Зустріч президента Обами зі студентами у Шанхаї транслювали у прямому режимі на Інтернет-сторінці Білого дому. Загальнонаціональна державна телекомпанія Китаю цю зустріч не показувала.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG